REPREZENTANT DE VANZARI

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere

Candidatul Ideal

Ți-ar plăcea să îți depășești limitele, să faci ceva ce contează cu adevărat și să lucrezi pentru o companie a cărei atenție e îndreptată către îmbunătățirea calității vieții? Ce potrivire de moment! Noi suntem Medical Express, unul dintre cei mai mari furnizori de echipamente medicale din România, iar acum căutăm noi colegi dinamici, responsabili și cu atitudine pozitivă care să facă parte din echipa de vânzări.

Ce așteptări avem de la tine?
  • Studii superioare
  • Experiență de vânzări de cel puțin doi ani
  • Abilități demonstrate cu succes de relaționare, negociere și vânzare
  • Orientare puternică spre eficiență și rezultate
  • Disponibilitate de deplasare în aria geografică alocată de cel puțin 50% din timp și carnet de conducere (categoria B)

Descrierea jobului

Responsabilități:
  • Administrarea eficientă a zonei alocate;
  • Vizitează regulat, conform unui routing prestabilit, medicii și instituțiile medicale din portofoliul alocat, în vederea promovării serviciilor medicale din portofoliu;
  • Menținerea relației cu clienții existenti și actualizarea bazei de date;
  • Raspunde de îndeplinirea obiectivelor financiare pentru zona alocată;
  • Prospectarea pieței și identificarea de noi oportunitați de promovare si vânzare;
  • Intocmește diferite rapoarte solicitate de către superiorii direcți, cu respectare termenelor limită;
  • Este responsabil de implementarea în teren a campaniilor de marketing;
  • Actualizează permanent baza de date atât cu privire la colaboratori , cât si cu privire la competiție;
  • Organizează /participă la evenimentele din teritoriul arondat: prezentări de grup, mese rotunde, conferințe, simpozioane, congrese unde se impune participarea firmei.
  • Principalele domenii medicale in care isi va desfasura activitatea de promovare si vanzare sunt: chirurgie, oncologie, ginecologie, ATI, medicina de urgenta, neurologie, urologie, recuperare, ortopedie.

Beneficii:
  • Salariu fix + bonusuri trimestriale în funcție de rezultate- discutate în cadrul interviului
  • Bonuri de masă
  • Mașină de serviciu
  • Telefon de serviciu
  • Training de produse – training medical
  • Cursuri de dezvoltare profesională (cursuri de vânzări/public speaking/negociere etc.)
  • Teambuilduing-uri trimestriale
  • Posibilitate de dezvoltare profesională
Vei dezvolta și gestiona un portofoliu important de clienți, vei reprezentanta Medical Express în relația cu Casele Județene de Asigurări de Sănătate și vei promova produsele companiei în aria de responsabilitate. Cadrul de lucru este unul formal, în sistemul medical, în relație directă cu medici și profesori medicali din cele mai importante unități medicale din zonă.

Cu o experienţă în domeniu de 24 de ani, Medical Express este unul dintre principalii furnizori de dispozitive medicale din România.

Vrei să lucrezi într-o echipă tânără şi dinamică?

Eşti pregătit să dai tot ce poţi şi să obţii rezultate pe măsură?

La Medical Express poţi să-ţi construieşti viitorul!

Alături de noi vei găsi un mediu de lucru proactiv şi deschis, care să-ţi permită dezvoltarea personală şi profesională.

Dacă eşti serios, corect, optimist, cu putere şi dorinţă de muncă şi ai soluţii inovative în faţa provocărilor, te invităm să aplici pentru un loc în echipa noastră.

Publicat 1 mai 2022 Expiră 31 mai 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos