Reprezentant de vanzari - utilaje agricole, Constanta

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere

Candidatul Ideal

- experienţă în vânzări de echipamente şi utilaje, de preferat utilaje agricole
- foarte bune abilităţi de vânzare şi negociere
- studii superioare, de dorit într-un domeniu tehnic (mecanică, utilaje, maşini, agronomie, mecanica agricola, ...)
- Cunoaşterea limbii engleze constituie avantaj
- Cunostinţe de utilizare a calculatorului, inclusiv pachetul Microsoft Office
- permis de conducere categoria B
- disponibilitate pentru deplasări frecvente în zonele alocate.

Descrierea jobului

Misiunea postului: gestionarea portofoliului de clienţi şi creşterea vânzărilor de utilaje agricole in zona alocată.

Principalele responsabilităţi:
- prospectează piaţa în vederea găsirii de noi clienţi
- identifică nevoia clienţilor şi întocmeşte oferte de preţ personalizate
- efectuează vizite şi menţine o relaţie bună cu clienţii din zonă
- oferă clienţilor informaţii tehnice cu privire la caracteristicile utilajelor şi modul de utilizare
- organizează sau participă la acţiuni de promovare a utilajelor
- consiliază clienţii cu privire la modalităţile de plată si finanţare
- urmăreşte încasarea contravalorii utilajelor vândute

Se oferă:
- salariu atractiv
- comision din vânzări
- bonus anual de performanță
- maşină de serviciu
- cursuri de formare
- mediu plăcut de lucru
- asigurări private de sănătate

Cv-urile se pot trimite şi la adresa: recrutare@mewi.ro

MEWI, companie cu capital integral german, este unul dintre principalii jucatori de pe piata utilajelor agricole.

Crescând de la un an la altul, am dobândit aprecierea multor producători europeni renumiţi, devenind importator şi reprezentant pentru România a numeroase mărci recunoscute pe plan mondial. Pe lângă vânzare, suntem cunoscuti pentru calitatea serviciilor de garanţie şi post-garanţie, furnizarea de piese de schimb originale şi asigurarea unui service complet.

În prezent, distribuim cele mai moderne tractoare şi utilaje agricole, fabricate de producători de top.

Pentru a afla mai multe despre noi, viziteaza-ne pe www.mewi.ro.
Publicat 28 ian. 2022 Reactualizat 27 feb. 2022 Expiră 27 feb. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos