REPREZENTANT DE VÂNZĂRI ROMÂNIA - REGIUNI SUD

Fondital S.p.A. - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Studii
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii
Permis conducere

Candidatul Ideal

CERINȚE:

- Experiență minimă ca reprezentant de vânzări, de preferință în sectorul HVAC
- Nivel educațional: diplomă sau diplomă de liceu
- Limbi: limba maternă română și limba engleză nivel B1
- Locul ideal de reședință: Provincii din: ARGES, PRAHOVA, TARGOVISTE, BUZAU, ILFOV
- 80% din angajamentul de muncă va fi pentru transferuri de muncă în estul României
- Disponibilitate pentru transferuri periodice în Italia
- Abilități de computer: o bună cunoaștere a Microsoft Office, experiența utilizării CRM este un plus

Descrierea jobului

RESPONSABILITĂȚI

- Aplicarea strategiei și politicii comerciale în domeniul de competență (model de parteneriat și / sau canal scurt)
- Definirea, monitorizarea și realizarea obiectivului cifrei de afaceri și a marjei
- Managementul și dezvoltarea clienților strategici
- Planificarea și programarea agendei în funcție de priorități (timpul țintă) și frecvența cerută de rol
- Pregătirea activităților de coordonare cu managerul și aplicarea planurilor definite (monitorizare și feedback)
- Participarea activă la instruire și realizarea standardelor solicitate
- Colectare de informații de pe piață și concurență
- Identificarea și aplicarea campaniilor promoționale
- Integrarea și coordonarea activităților cu ceilalți actori organizaționali (clienți, birou tehnic, administrație, marketing).

Fondital, companie lideră în producția de radiatoare, cazane și sisteme de încălzire din aluminiu, cu o atenție deosebită pentru energie și utilizarea surselor regenerabile de energie, în cadrul expansiunii continue a organizației sale comerciale din ROMÂNIA, caută o figură pe piața HVAC pentru lărgirea structurii sale de vânzări și suport.

Publicat 1 oct. 2021 Reactualizat 29 oct. 2021 Expiră 31 oct. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos