Reprezentant Comercial

S.C. ROTEC S.R.L - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere

Candidatul Ideal

-Bun cunoscator al pietei interne si externe de constructii de utilaje industriale ;
-Capacitate de concentrare si analiza ;
-Capacitate de a intelege si de a se plia pe necesitatile si cerintele clientului ;
-Capacitatea de a dezvolta baza de clienti;
-Buna comunicare si capacitatea de a se integra rapid ;
-Capacitatea de a se organiza si planifica in vederea atingerii obiectivelor impuse de superior si de necesitatile societatii pe care o reprezinta ;
-Experienta in vanzari si marketing de minim 3 ani (domeniul industrial reprezinta un avantaj);
-Studii universitare :inginer in domeniul constructiilor utilajelor industriale ;
-Disponibilitate deplasare intern si extern 50% din timp ;
-Microsoft Office : Word, Excel, Powerpoint -avansat

Descrierea jobului

-Realizarea targetului de vanzari si incasari;
-Viziteaza toti clientii din ruta stabilita ;
-Mentine si dezvolta relatia cu clientii ;
-Masina de serviciu ;
-Telefon de serviciu ;
-Bonuri de masa ;
-Bonusuri in functie de performanta ;

Rotec este una dintre firmele care își desfășoară activitatea în Buzău, dar care, odată cu trecerea timpului, a reușit să fie cunoscută atât pe plan național, cât și internațional ca important producător de utilaje, subansamble şi piese de schimb pentru mai multe industrii: metalurgică, siderurgică, industria cimentului, construcţii metalice, cazane de abur şi apă caldă sau reductoare.Situat geografic in partea de sud-est a Romaniei, orasul Buzau este un important centru comercial ce leaga patru regiuni ale Romaniei: Muntenia, Transilvania, Moldova si Dobrogea. Printre firmele de notorietate din orasul Buzau un loc important il detine ROTEC SA. Societatea a fost infiintata in 1971, ca producatoare de utilaj metalurgic. In anul 2001 ROTEC Buzau a trecut in proprietate privata.ROTEC este acum una din cele mai importante unitati, avand flexibilitate in executarea celor mai diferite si complexe echipamente pentru industria siderurgica si metalurgica, industria cimentului, industria chimica si petrochimica, industria energetica, industria constructiilor de masini, constructii civile si industriale. Orientata spre satisfacerea cerintelor clientilor, ROTEC Buzau este permanent preocupata de a dezvolta si livra produse de un nivel calitativ superior. Pentru atingerea acestor scopuri ROTEC Buzau se axeaza pe: folosirea specialistilor in toate domeniile de activitate ale organizatiei.

Publicat 12 nov. 2021 Expiră 12 dec. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos