Publicat 24 Aug 2020 | Reactualizat 22 Sep 2020 | Expiră 23 Sep 2020

REPREZENTANT COMERCIAL

1 post

Criterii de selecție

  • Peste 3 ani experiență în muncă

Candidatul ideal

Experienta pe un post similar de minimum 3 ani;
Cunostinte foarte bune de limba engleza (scris si vorbit), limba germana constituie avantaj;
Studii superioare tehnice;
Cunostinte foarte bune de utilizare calculator MS Office;
Disponibilitate la program prelungit;
Disponibilitate la deplasari prin tara;
Foarte bune abilitati de comunicare;
Orientare catre client;
Bune cunostinte a tehnicilor de promovare si vanzare;
Atitudine pozitiva si dinamism;
Adaptabilitate si flexibilitate;
Confidentialitate.

Descrierea jobului

Se ocupa de prezentarea profesionala a produselor companiei catre clienti sau posibili clienti;
Se ocupa de vanzarea produselor companiei, intocmeste ofertele de preturi si contractele de vanzare;
Participa la licitatii si intocmeste dosarelor necesare;
Intocmeste comenzi in baza solicitarilor clientilor;
Expune sau face demonstratii cu produsele, folosind mostre sau cataloage;
Participa la seminarii;
Studiaza nevoile clientilor si transmite propuneri scrise catre acestia;
Stabileste si mentine legatura constanta cu clientii;
Coordonează raportarea de previziuni si aducerea la zi a listei de clienti;
Creeaza si mentine o acoperire teritoriala adecvata;
Este responsabil cu incasarile aferente diviziei;
Urmareste permanent piata de profil;
Contributie la strategia de vanzari a companiei si la planul pentru indeplinirea obiectivelor companiei.

Liebherr Romania are ca domeniu de activitate vanzarea si mentenanta urmatoarelor produse Liebherr in Romania: automacarale, macarale pe senile, macarale turn, buldozere, excavatoare, incarcatoare, macarale portuare si echipamente de foraj.
Pentru mai multe informatii accesati www.liebherr.com sau www.liebherr.ro.

REPREZENTANT COMERCIAL  -  LIEBHERR ROMANIA

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles