Companie nouă? Primești un   Anunț Business cu actualizare săptămânală Gratuit (€229)
Gratis

Reprezentant comercial Magazin Online Jucarii - ILFOV

OMEGA EVENTS MEDIA SRL
1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

- rabdator/a si abil/a sa asculte, sa intrebe si sa inteleaga activitatea sa zilnica in cadrul unui magazin online;
- capabil/a sa compuna un email catre clienti curenti sau potentiali clienti respectand ortografia limbii romane;
- dornic/a de a invata cum sa depasesti provocarile unui magazin online;
- deschis/a spre a vorbi la telefon cu clientii magazinului online (confirmare comenzi, raspundere solicitari, etc.); - (constituie un plus) a lucrat anterior in cadrul unui business de tip magazin online;
- (constituie un plus) este familiarizat cu activitatea de realizare a descrierii unei pagini de produs;
- (constituie un plus) a lucrat anterior in cadrul unor site-uri de tip marketplace;
- interesat/a pentru un job in care nicio zi nu seamana cu alta;

Descrierea jobului

Reprezentantul comercial are 2 tipuri de activitati incluse in fisa postului:
A) ATRIBUTII GESTIUNE COMENZI (6h pe zi) (estimat medie ︁︀​︂︃︃​︉︆​︆︄zilnica ce variaza intre 30-50 comenzi/ zi)
- preia comenzile clientilor prin intermediul site­-ului, email, telefon sau in persoana;
- asista clientii in plasarea comenzilor, furnizeaza informatii privind caracteristicile produselor,
- sugereaza produse adecvate cererii, propune inlocuirea de produse care nu sunt in stoc
- emite facturi proforme si fiscale catre clienti
- intocmeste documente de intrare marfa (NIR­uri)
- transmite comenzi catre furnizori
- impacheteaza jucariile si ataseaza document de expediere (AWB)
- monitorizeaza livrarile si gestioneaza retururile – daca exista ( 1% din comenzi lunar)
- preia discutia cu clientii care intra in sediul magazinului interesati de o jucarie educativa (estimat de 5 persoane/zi); - mentine legatura cu curierii in vederea ridicarii zilnice a comenzilor pregatite

B) ADMINISTRARE DESCRIERI REPERE JUCARII EDUCATIVE DIN SITE (2h pe zi)
- Publicare produse noi pe site folosind sursele digitale puse la dispozitie de catre furnizor;
- Revizuirea si corectarea informatiilor produselor existente pe site (eliminarea produselor cu poze cu rezolutie mica sau inlocuirea pozelor, etc)
- Documentarea si postarea de detalii tehnice ale produselor (daca este cazul);
- Incarcarea pe site a materialelor cu detalii referitoare la produsele disponibile pe site (culoare, material, brand, pret, etc)
- verificare preturi/stocuri in site si corectia lor (la nevoie);
Program de lucru:
- 9:00-17:30 (30 min pauza) - Salariu fix + bonuri;
- Venit NET total (inclusiv bonuri): 2800-3500 RON (in functie de experienta anterioara)
Perioada de proba: 3 luni. Propunere de prelungire pe termen nelimitat, cu acordul partilor, la sfarsitul perioadei celor 3 luni;

- Bebeluc este un magazin online cu jocuri, carti si jucarii educative de branduri de renume fondat in 2018 de catre 2 parinti. Jucariile de pe Bebeluc impresioneaza prin calitate si siguranta și a căror prezența pe piața din România este una redusă sau puțin cunoscută. La 6 ani de la fondare, Bebeluc este furnizor de materiale educative parintilor atenti la educatia timpurie a copiilor lor si furnizor la nenumarate institutii publice si private.
- Activitatea se desfasoara in sistem hibrid: 4 zile de la sediu + 1 zi remote (exceptie Noiembrie+Decembrie cand vor fi 5 zile de la sediu).
- Adresa centru logistic: Olteni-Clinceni, Strada Drumul Mare, Ilfov
Publicat 14 Iun. 2024 Reactualizat 14 Iun. 2024 Expiră 14 Iul. 2024