Publicat 23 Mai 2019 | Reactualizat 22 Iun 2019 | Expiră 23 Iun 2019

Reprezentant Comercial Corpuri de Iluminat cu Led - Moldova

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Studii superioare (preferabil in domeniul tehnic);
Experiență minim 4 ani în activități de vanzare;
Cunostințe de limba engleza de nivel avansat (a doua limbă straină poate constitui un avantaj);
Cunoaşterea tehnicilor de promovare de produse, a tehnicilor de vânzare şi de publicitate;
Vizibilitatea postului necesită menţinerea unui aspect profesional, oferind o imagine pozitivă a companiei pentru public;
Cunostințe bune MS Office;
Abilităti de comunicare, spirit de inițiativa, inalt grad de sociabilitate si responsabilitate;
Foarte buna capacitate de analiză și sinteză, abilități de negociere, orientare către atingerea obiectivelor;
Disponibilitate pentru deplasari 85% din timpul de lucru;
Carnet conducere categoria B (experienta minim 1 an).

Descrierea jobului

Prezintă şi vinde corpuri de iluminat clienţilor potenţiali.
Pregătește planuri de acţiune pentru a identifica obiectivele specifice şi pentru a preconiza numărul de contacte care urmează să fie făcute.
Identifică perspectivele de vânzare şi de contact pentru clientii noi.
Pregătește prezentari, propuneri şi contracte de vânzare.
Stabilește şi menţine relaţii cu potenţialii clienti.
Urmărește evolutia noilor contacte şi face recomandări privind rezultatele activitatii din teren.
Pregătește documente pentru inițierea şi menţinerea contractelor.
Gestionează relația cu clientii prin controale de calitate şi alte actiuni de follow-up.
Identifică şi rezolvă problemele aparute în derularea contractelor.
Pregateste o varietate de rapoarte privind starea contractelor, inclusiv activitatea avută şi aderarea la obiective.
Comunică superiorului oportunităţile de vânzare identificate din informațiile colectate prin activitatea de teren.
Dezvoltă şi implementează activităţi speciale de vânzări pentru a reduce stocurile.
Participa la evenimente de marketing, cum ar fi seminarii, targuri, evenimente speciale.
Realizează activități de follow-up pentru colectarea plăților (contact telefonic, întâlnire față în față, e-mail).

ELECTROMAGNETICA SA (ELMA) este o companie privata pe actiuni, cotata la bursa, lider pe piata echipamentelor electrice si a furnizarii de energie electrica, furnizor de componente si subansamble auto pentru renumiti producatori europeni si partener de proiecte pentru companii de succes romanesti si europene.
- Echipamente electrice si electronice;
- Scule si matrite;
- Proiectare;
- Subcontractare produse si subansamble electronice, mase plastice, metalice.

Expirat
Reprezentant Comercial Corpuri de Iluminat cu Led - Moldova  -  SC ELECTROMAGNETICA SA