Publicat 18 Sep 2019 | Expiră 19 Oct 2019

Reprezentant / agent vanzari lubrifianti industriali si auto

2 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cerințe:

• Experienta in vanzari de minim 3 ani (avantaj experienta in uleiuri / lubrifianti);
• Abilitati de comunicare scrisa si verbala;
• Abilitati de consiliere si negociere;
• Spirit de echipa,persoana organizata,responsabila si cu initiativa;
• Cunostinte temeinice de operare pe computer (minim Windows si Office);
• Permis categoria B.

Condiții:

-Pachet salarial motivant (salariu fix si bonusuri din vanzari)
-Training-uri de specialitate
-Oportunitatea de a lucra intr-o echipa profesionista si de a performa intr-un mediu competitiv;

Descrierea jobului

Responsabilități:

Prezinta toate serviciile/produsele in scopul de a convige clientii sa achizitioneze produsele promovate. Activitatea si-o desfasoara atat in showroom cat si pe teren, cautand si vizitand clienti potentiali si dezvoltandu-si continuu portofoliul de clienti.

• Prospecteaza piata /contacteaza clienti potentiali si mentine legatura cu clientii deja existenti;
• Detine informatii actualizate cu privire la ofertele, detaliile, noutatile tehnice, actiunile de promovare si evolutiile produselor marcilor pe care le reprezinta si a pietei nationale / locale de profil uleiuri si lubrifianti;
• Furnizeaza clientilor detalii referitoare la ofertele de finantare, in toate variantele existente si ii consilieaza in alegerea variantei optime;
• Ofera clientilor sprijinul necesar, urmareste evolutia platilor, comunicand clientului efectuarea platilor si toate informatiile legate de vanzare
• Redacteaza Contractul de Vanzare – Cumparare, urmareste platile efectuate de client, confirmand clientului efectuarea platilor si lansarea / situatia comenzilor
• Intocmeste comanda ferma conform specificatiilor agreate cu clientul.

Vanzare lubrifianti industriali si auto: uleiuri, lubrifianti, vaseline

Expirat
Reprezentant / agent vanzari lubrifianti industriali si auto  -  Special Garden Design SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles