Publicat 17 Mai 2019 | Expiră 05 Iun 2019

Reparator CNE

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Denumirea postului
Reparator CNE (electric) – Biroul Performante Umane Intretinere si Reparatii (1 post)
Departament / Compartiment
Sucursala CNE Cernavoda / Serviciul Suport Intretinere si Reparatii
Cerinte
Studii – medii ( liceu / scoala profesionala ) în specialitatea AMC / Electric /Electronic;

Experienţa: - minim 2 ani în activitati de intretinere si reparatii AMC industriale;

Cerinte specifice: neaplicabil;

Alte cerinte:

  • Cunostinte despre echipamente AMC (bucle electrice si pneumatice , actionari vane ) – constituie avantaj ;
  • Cunostinte de limba engleza - nivel incepator;
  • Abilitati bune de comunicare bune, scris si vorbit ;
  • Cunostinte de utilizare calculator (Word, Excel ).
Responsabilitati
  • Elaborare proceduri de intretinere;
  • Asigura suport tehnic sectiilor de executie in timpul opririi planificate (OP);
  • Alte responsabilităţi şi sarcini conform Fişei Postului.
Bibliografie
  • Manuale de Matematica – algebra clasele V – IX;
  • Manuale de Fizica – clasele X – XI , capitolele referitoare la :
  • Curentul electric stationar;
  • Campul magnetic al curentului electric;
  • Inductia electromagnetica;
  • Curentul alternativ;
  • Circuite de curent alternativ;
  • Programa analitica de liceu - notiuni despre aparate de masura si control (AMC).

Descrierea jobului

Salarizare si alte beneficii

  • Conform Contractului Colectiv de Munca al Societatii Nationale Nuclearelectrica SA
Alte informatii
  • Activităţi desfasurate in sistem de lucru procedurat
  • Conditii de lucru la nivelul standardelor
  • Facilitati de dezvoltare profesionala
Salariul si alte beneficii:
  • Salariu atractiv si competetiv la nivelul pietei fortei de munca
  • Concediu anual de 26-35 zile lucratoare, functie de vechimea in munca
  • Indemnizatie de concediu de odihna echivalenta cu 1.6 ori salariul
  • Compensare consum energie electrica in limita a 3600 kWH/an
  • Compensare consum energie termica in limita a 21 Gcal/an
  • Cazare gratuita, in locuinte de serviciu sau interventie, in limita spatiilor locative disponibile
  • Transport la si de la locul de munca, cu mijloacele de transport in común puse la dispozitie de unitate
  • Alimentatie de protectie in valoare de 45lei/zi lucrata
  • Contributie angajator la un fond privat de pensii facultative, functie de vechime in sistemul energetic
  • Alte beneficii conform CCM

Informatii suplimentare : telefon – 0241-803894
Candidatii ale caror CV-uri vor fi selectate pentru participare la concurs vor fi invitati la Serviciul Resurse Umane din cadrul CNE Cernavoda pentru completarea formularelor si depunerea documentelor necesare in vederea participarii la concurs sau, functie de optiunea acestora, li se va indica adresa de email la care vor putea sa transmita documentele solicitate. Data concursului va fi comunicata ulterior candidatilor care au dosarul de candidatura complet.

Data limita de transmitere a CV-urilor este 03.06.2019

Societatea Nationala Nuclearelectrica S.A. (“SNN”) este singurul producator de energie nucleara din Romania si de combustibil aferent tehnologiei utilizate, CANDU 6, compania fiind infiintata in 1998. Statul Roman este actionarul majoritar, detinand 82.49% din actiuni; 7,47% fiind detinute de Fondul Proprietatea, iar restul de 10.04% de catre actionari, persoane fizice si investitori institutionali, ca rezultat al procesului de listare la bursa in octombrie 2013.

Compania are sediul la Bucuresti si detine doua sucursale:
-Centrala Nuclearoelectrica Cernavoda care opereaza Unitatile 1 si 2 si care produce electricitate si furnizeaza energie termica. Unitatile 1 si 2 au o capacitate de 700 MWe fiecare si utilizeaza uraniu natural drept combustibil si apa grea ca moderator si agent de racire, de asemenea, produse in Romania.
-Fabrica de Combustibil Nuclear Pitesti este producator calificat de combustibil nuclear CANDU 6 si acopera in intregime necesitatile de operare ale Unitatilor 1 si 2 CNE Cernavoda.

Cu cele doua unitati in operare, SNN SA acopera aproximativ 20% din necesarul de consum al Romaniei.

Expirat
Reparator CNE  -  SN NUCLEARELECTRICA SA