Publicat 17 Mai 2019 | Expiră 05 Iun 2019

Reparator CNE "M"

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Sucursala CNE Cernavoda organizează concurs de selecţie în vederea ocupării postului de Reparator CNE “M” în cadrul Atelier Reparatii Echipamente Conventionale

Data: 09.05.2019 Număr de posturi: 1
Poziţia din organigramă: A1.1.3.1.3 / 234
Cerinţe minime:
Studii: medii (liceu / scoala profesionala) in specialitatea mecanica
Experienţa:

  • Minim 5 ani in activitati de intretinere echipamente mecanice.
Cerinţe specifice:
  • Cunostinte detaliate despre activitati de montaj / reparatii pompe, motoare, vane;
  • Calificare in radioprotectie – constituie avantaj;
  • Calificare Sef de Lucrare– constituie avantaj;
Alte cerinţe:
Nu se aplica

Descrierea jobului

Responsabilităţi şi sarcini:

  • Executia de reparatii mecanice la pompe, vane manuale, compresoare, motoare electrice si termice, suporti, schimbatoare de caldura;
  • Executie lucrari de remediere , asamblare si fabricare elemente si sisteme de conducte;
  • Executia de inspectii si masuratori echipamente mecanice;
  • Alte responsabilitati si sarcini conform Fisei postului.
Bibliografie:
  • Programa analitica de liceu si scoala profesionala privitoare la :
  • notiuni de echipamente mecanice;
  • notiuni de desen tehnic
  • Manualele de algebra si geometrie clasele V – VIII;

Informaţii suplimentare se pot obţine la Serviciul Dezvoltare şi Strategie Resurse Umane: telefon 3894
Data ultimei zile de depunere a cererilor de înscriere la concurs: 27.05.2019.

Societatea Nationala Nuclearelectrica S.A. (“SNN”) este singurul producator de energie nucleara din Romania si de combustibil aferent tehnologiei utilizate, CANDU 6, compania fiind infiintata in 1998. Statul Roman este actionarul majoritar, detinand 82.49% din actiuni; 7,47% fiind detinute de Fondul Proprietatea, iar restul de 10.04% de catre actionari, persoane fizice si investitori institutionali, ca rezultat al procesului de listare la bursa in octombrie 2013.

Compania are sediul la Bucuresti si detine doua sucursale:
-Centrala Nuclearoelectrica Cernavoda care opereaza Unitatile 1 si 2 si care produce electricitate si furnizeaza energie termica. Unitatile 1 si 2 au o capacitate de 700 MWe fiecare si utilizeaza uraniu natural drept combustibil si apa grea ca moderator si agent de racire, de asemenea, produse in Romania.
-Fabrica de Combustibil Nuclear Pitesti este producator calificat de combustibil nuclear CANDU 6 si acopera in intregime necesitatile de operare ale Unitatilor 1 si 2 CNE Cernavoda.

Cu cele doua unitati in operare, SNN SA acopera aproximativ 20% din necesarul de consum al Romaniei.

Expirat
Reparator CNE "M"  -  SN NUCLEARELECTRICA SA

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles