Publicat 07 Feb 2020 | Reactualizat 28 Feb 2020 | Expiră 08 Mar 2020

Relationship Manager IMM - Bucuresti

1 post

Criterii de selecție

  • Cunostințe de limba engleză

Candidatul ideal

  • Studii superioare finalizate;
  • Experienta in vanzari, intr-un mediu dinamic;
  • Excelente capacitati de comunicare, negociere si relationare interpersonala;
  • Flexibilitate si disponibilitate de a calatori in interes de serviciu;
  • Persoana ambitioasa, cu initiativa si orientata spre obtinerea de rezultate;
  • Spirit de echipa, creativitate, gandire pozitiva;
  • Limba engleza – scris si vorbit;
  • Permis de conducere – categoria B (obligatoriu).

Descrierea jobului

Dezvoltarea activitatii si consolidarea pozitiei companiei in zona arondata prin:

  • Cresterea volumului si calitatii portofoliului de clienti IMM si Corporate;
  • Identificarea, contactarea si vizitarea clientilor potentiali;
  • Consolidarea relatiilor de afaceri cu clientii si furnizorii existenti; crearea de noi parteneriate de colaborare cu furnizori din diverse domenii de activitate; consilierea clientilor in alegerea ofertei optime de finantare;
  • Prezentarea si promovarea produselor companiei, in conformitate cu standardele si politicile acesteia;
  • Ofertarea de produse, participarea la negocieri, pregatirea dosarului de finantare, urmarirea acestuia pana la finalizarea analizei, semnarea contractelor, monitorizarea derularii si finalizarii acestora;
  • Realizarea planului de vanzari lunar, trimestrial, anual;
  • Redactarea de rapoarte periodice legate de evolutia portofoliului de clienti, activitatea de prospectare si situatia vanzarilor.

Suntem prezenti in Romania din 2002, atunci cand compania olandeza TBIF Financial Services (TBIF), compania-mama a TBI Bank, fosta filiala a Kardan Group, a infiintat TBI Leasing la Bucuresti.

Pasul urmator a fost extinderea operatiunilor noastre financiare in tara: am infiintat alte doua companii - TBI Credit si TBI Fleet. Astfel ne-am format ca jucator puternic si ambitios pe piata locala a sectorului financiar, oferind intr-un singur loc produse si servicii simple si convenabile in domeniile creditelor de consum si credite pentru companii.

In 2011, TBIF a achizitionat filiala bulgara a Nova Ljubljanska Banka (Slovenia), a creat TBI Bank si, in acest fel, am intrat in sectorul bancar. In 2012, am inceput operatiunile bancare in Romania si am deschis o sucursala TBI Bank la Bucuresti.

In 2016, TBIF a fost achizitionata de 4finance Holding – cel mai mare grup european de credite de consum accesibile online si pe dispozitive mobile.

In prezent, sucursala TBI Bank din Romania, TBI Leasing si TBI Credit impreuna furnizeaza acces la solutii financiare inovatoare, digitale, integrate, creditarea fiind baza activitatii noaste comerciale. Obiectivul nostru este sa devenim o banca digitala de noua generatie. Clientii sunt in centrul tuturor actiunilor noastre, iar noi suntem in permanenta schimbare in functie de comportamentul lor si de piata financiara. Cream o comunitate de experti talentati si foarte experimentati, gata sa isi ofere serviciile clientilor din toata Europa.

Relationship Manager IMM - Bucuresti  -  TBI BANK EAD SOFIA - SUCURSALA BUCURESTI

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles