Regulatory Affairs Specialist

SC BistriVet SRL - 1 poziție
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Studii superioare în domeniul medical: medicină veterinară, farmacie;
  • Cunoștințe computer: cunoștințe avansate de MS Word, MS Excel, MS PowerPoint.
  • Limbi: excelente cunoștințe de limba engleză;
  • Experiență pe o poziție similară, cursuri relevante de legislație farmaceutică, reglementări, farmacologie, tehnică farmaceutică;
  • Cunoștințe de practici de reglementare actuale, legate de normele şi reglementările din România şi UE;
  • O vastă şi cuprinzătoare înțelegere științifică;
  • Înțelegere bună a aspectelor farmaceutice, medicale, logistice şi juridice, precum şi impactul lor asupra afacerii;
  • Calități aptitudinale, de personalitate şi educaționale;
  • Foarte bune abilități de comunicare şi interpersonale;
  • Capacitatea de a lucra în echipă, cu respectarea nevoilor celor implicați;
  • Abilitatea de a construi relații între departamente şi de a sprijini un mediu de lucru colaborativ;
  • Foarte bune abilități de planificare, organizare şi time management;
  • Adaptarea la muncă în condiții de stres şi cu termene limită, punctualitate, disponibilitatea de a călători;
  • Adaptabilitate şi sensibilitate interculturală;
  • Afișează integritate, tenacitate, rezistenţă şi adaptabilitate în situații complexe şi în cadrul unui mediu în schimbare rapidă;
  • Loialitate şi confidențialitate;
  • Diplomație, intuiție;
  • Angajament pentru îmbunătățire permanentă, învățare şi rezultate;

Descrierea jobului

  • Administrează cu eficiență maximă noile înregistrări, reînnoiri, extensii de linie, indicații, proceduri de variații de aprobare, în conformitate cu strategia globală şi la nevoile pieței şi reglementărilor naționale.
  • Asigură menținerea / actualizarea autorizațiilor de punere pe piață alocate, în conformitate cu strategia companiei la nivel global şi cu reglementările locale.
  • Furnizează suport altor departamente, cu privire la planul de lansări, planificarea variațiilor, implementarea schimbărilor pe piaţă, întreruperea comercializării unor produse.
  • Se asigură că Etichetările, RCP-urile şi Prospectele sunt actualizate şi exacte.
  • Administrează pregătirea materialelor de ambalare specifice în limba română, se asigură că textele aprobate sunt trimise prompt la fabrici şi că validarea finală este în conformitate cu aprobările obţinute.
  • Completează bazele de date ale companiei în conformitate cu procedurile interne.
  • Oferă suport celorlalţi membri ai filialei, cu privire la aspectele de reglementare.
  • Menţine şi dezvoltă relaţii optime cu autorităţile competente şi cu factorii de decizie.

S.C. Bistri-Vet S.R.L. cu sediul social în Bistrița, Str. Libertății nr. 13, are ca domeniu de activitate importul și distribuția medicamentelor de uz veterinar, produselor parafarmaceutice, furajelor si aditivilor furajeri, hranei și accesorilor pet, produselor pentru asigurarea igienei și biosecurității.

Activitatea noastră se desfășoară pe întreaga suprafață a României iar produsele noastre pot ajunge la dumneavoastră direct prin reprezentanții firmei și/sau prin curierat rapid.

Ne bucurăm să venim în întâmpinarea clienţilor cu o gamă largă de produse și cu servicii de consultanță de specialitate. Scopul nostru este să dezvoltăm continuu portofoliul cu produse inovative de înaltă calitate și siguranță, și nu în ultimul rând la prețuri cât mai avantajoase.

Publicat 9 nov. 2021 Reactualizat 7 dec. 2021 Expiră 9 dec. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos