Publicat 29 Mar 2021 | Reactualizat 15 Apr 2021 | Expiră 28 Apr 2021

Regulatory Affairs Officer

1 post

Criterii de selecție

  • Peste 2 ani experiență în Farmacie, Medicina umana, Controlul calitatii

Candidatul ideal

Absolvent al unei institutii de invatamant superior in domeniul medical (farmacie si medicina generala)
Experienta de minim 2 ani in domeniul farmaceutic, intr-un rol similar
Cunostinte aprofundate in domeniul farmaceutic, medical si stiintific
Intelegerea si interpretarea legislatiei in domeniu
Foarte bune cunostinte de operare PC: Word, Excel, Powerpoint, Outlook, etc
Limba engleza – nivel avansat
….si nu in ultimul rand:
Acuratete, atentie la detalii, spirit de observatie dezvoltat
Meticulozitate
Capacitate de analiza, sinteza si planificare
Entuziasm, flexibilitate, imaginatie si creativitate, atitudine pozitiva si proactiva, in cautare de noi resurse si idei
Foarte bune abilitati de comunicare si spirit de echipa
Orientare spre obtinerea rezultatelor
Maturitate si responsabilitate, atitudine echilibrata, deschisa, onesta, asertiva si diplomata

Descrierea jobului

Scopul principal al rolului
Indeplinirea responsabilitatilor farmaceutice in cadrul Servier legate de:
Reglementarea produselor Servier
Promovarea si publicitatea produselor Servier

Responsabilitatile principale
Contribuie la intocmirea, planificarea, actualizarea si depunerea documentatiei necesare inregistrarii si reinregistrarii periodice a produselor la ANMDMR (Romania) si AMDM (Republica Moldova) si urmareste parcursul acestora
Contribuie la intocmirea, planificarea, actualizarea si depunerea la ANMDMR (Romania) si AMDM (Republica Moldova) a documentatiei necesare actualizarii periodice a dosarelor de produs (variatii post-autorizare)
Mentine legatura cu departamentele corespondente din cadrul Les Laboratoires Servier – Franta si cu autoritatile abilitate (la nivel national si/sau international)
Monitorizeaza in permanenta modificarile aparute in legislatia nationala si internationala din domeniile farmaceutic, toxicologic, medical, publicitar, etc
Traduce si actualizeaza documentatia aferenta produselor Companiei

We are an international pharmaceutical company governed by a non-profit foundation, with our headquarters in France (Suresnes). With a strong international presence in 150 countries and a turnover of 4.615 billion euros in 2018, we employ 22.000 people worldwide. Entirely independent, we reinvest 23% of our turnover (excluding generic drugs) in research and development and use all our profits for development. Corporate growth is driven by our constant search for innovation in five areas of excellence: cardiovascular, immune-inflammatory and neuropsychiatric disease, cancer and diabetes, as well as by our activities in high-quality generic drugs. Currently, we have 30 drug candidates including 16 new molecular entities at various stages of clinical development. Our priorities are pathologies with high medical needs within our areas of expertise. To report a suspected adverse event with a Servier drug, please visit www.servier.ro

Regulatory Affairs Officer  -  Servier Pharma

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles