Publicat 23 Nov 2017 | Reactualizat 07 Dec 2017 | Expiră 23 Dec 2017

Reglor si Operator Doosan Fanuc

2 posturi

Criterii de selecție

  • Peste 1 an experiență în Specialisti / Tehnicieni

Candidatul ideal

* cunostinte operare si programare in system FANUC – CNC
* studii medii profil tehnic
* experienţă de minim un an în domeniu
* experienta in utilizare echipamente de masura (dispozitive de mana, masuratori in coordonate 3D)
* bune cunoştinţe de desen tehnic
* cunostinte operare PC (Microsoft Office)
* rezistenta la stres si atentie sporita la detalii
* cunoştinţe de limba engleză – cel putin nivel mediu, germana constitue avantaj
* seriozitate şi dinamism

Descrierea jobului

Reglor:
- programare si setare pe strunguri CNC FANUC pentru piese care au mai fost produse
- se lucreaza la tolerante mici
- rezolvarea problemelor la masini,
- rezolvarea problemelor de proces de amploare
Operator:
- executa piese individuale conform documentatiei
- executa set-up la reperele care s-au mai fabricat
- controleaza dimensiunile impuse de documentatie pentru piesele in lucru si complecteaza in registrele calitatii prevazute de proceduri.
- raspunde de pregatirea masinii pentru inceperea lucrului si executia pieselor (scule, dispositive aferente, burghie, etc)

Sauter Turning Process SRL din Dej producator piese strunjite/frezate de inalta precizie pentru industria automobilistica.
Oferim:
* conditii foarte bune de lucru;
* salariu atractiv;
* tichete de masa;
* decontare transport;

Reglor si Operator Doosan Fanuc  -  SAUTER TURNING PROCESS SRL