REGISTRATOR MEDICAL

Rs Diagnostics S.R.L.
1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

  • Studii necesare: Studii superioare finalizate.
  • Experienţa profesională necesară: Experienta de minim 1 an; Constituie avantaj experienta in domeniul medical, relatii cu clientii.
  • Cunoştinţe lingvistice: Limba engleză la nivel de conversație.
  • Cunoştinţe de operare calculator: MS Office, diverse programe software de afaceri.

Altele:
  • Abilități de comunicare si colaborare in echipa,
  • Adaptarea la situatii noi si imprevizibile,
  • Organizat, disciplinat, atentie distributiva,
  • Responsabilitate personala,
  • Flexibilitate și atenție la detalii,
  • Permis de conducere categoria B.
  • Disponibilitate de adaptare a programului de lucru la cerinţele postului.

Descrierea jobului

Atributiile postului registrator medical:
  • Raspunde pentru buna functionare a receptiei la un standard ridicat ;
  • Programeaza pacientii pentru consultatii in ambulatoriul de specialitate ;
  • Verifica documentatia pacientului care se prezinta pentru investigatii ;
  • Cunoaste si aplica procedurile de lucru privind abonamentele medicale ale pacientilor conform instructiunilor primite din partea personalului administrativ;
  • Ofera informatii complete pacientilor care urmeaza sa efectueze proceduri medicale in cadrul clinicii.
  • Cunoaste medicii care isi desfasoara activitatea in cadrul clinicii.
  • Cunoaste tarifele practicate de clinica pentru consultatii si investigatii;
  • Completeaza registrele de incasari, situatia zilnica, tine evidenta platilor si incasarilor;
  • Elibereaza rapoarte zilnice, lunare din casa de marcat fiscala;
  • Intocmeste si elibereaza bonuri fiscale pentru consultatii;
  • Intocmeste si elibereaza facturi fiscale pentru consultatii, la cererea pacientului;
  • Inregistreaza pacientii cu abonamente medicale care vin la consultatii;
  • Introduce pe calculator diferite date, lucrari si rapoarte primite de la directorul operational si departamentul administrativ;
  • Primeste si tine evidenta corespondentei;
  • Pastreaza in conditii optime toate documentele compartimentului;
  • Solutioneaza reclamatiile pacientilor si aduce la cunostiinta departamentului administrativ toate reclamatiile semnalate.
  • Gestioneaza adresa de email.
Atributiile postului casier:
  • Intocmeste corect si la zi chitantele pentru sumele incasate;
  • Intocmeste zilnic Registrul de casa.
  • Preda zilnic in contabilitate primul exemplar din Registrul de casa, pentru operarea incasarilor in programul de contabilitate, impreuna cu documentele de casa.
  • Elibereaza numerar din caserie numai pe baza unei Dispozitii de plata semnata de contabilul sef si director.
  • Asigura plata salariilor, avansurilor, sau a oricaror plati in numerar aprobate de persoanele in drept si intocmirea completa si corecta a documentelor cerute de lege;
  • Indosariaza cronologic documentele din registrul de casa;
  • Tine evidenta formularelor tipizate necesare in activitatea financiar-contabila, precum si a necesarului acestora;
  • Colaboreaza la tinerea corecta si la zi a evidentei financiare si contabile.

Atlas Imagistica - O clinică care reunește specialiști în examinările imagistice, fiecare dedicat unei patologii aparte. Conceptul după care a fost creat centrul este de supra specializare: doctorii se perfecționează, devin tot mai buni în a depista și interpreta problemele unei anumite zone din organism. Atlas Imagistica îmbină experiența de zeci de ani a medicilor cu cea mai înaltă tehnologie disponibilă în industria medicală: softuri de inteligență artificială care aduc informații prețioase, reduc subiectivismul uman și scurtează semnificativ durata obținerii unui rezultat al examinării. Această clinică s-a înființat pentru a pune pe harta României un centru de excelență în imagistică medicală. Este un efort continuu, la care participă, zi de zi, atât specialiștii noștri de top, cât și parteneri din întreaga țară.

Publicat 18 Sept. 2023 Reactualizat 18 Sept. 2023 Expiră 18 Oct. 2023