Publicat 01 Oct 2019 | Reactualizat 29 Oct 2019 | Expiră 01 Nov 2019

Regional Sales Trainer

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Descrierea jobului

NN is looking for a Regional Sales Trainer ready to bring their training know-how and skills to the table.

To be successful in this role you need to:

  • Identify the specific training needs for each agency that you will be working with;
  • Elaborate the training plan based on the identified training needs together with the Agency Director and the Regional Director;
  • Tailor each training program for 1 on 1 sessions held in person and as well as on our eLearning platform;
  • Deliver recurrent training sessions for the salseforce and occasionally for business partners;
  • Conduct evaluations and offer feedback to participants and to the management team regarding the training and development activities.
What we require of you:
  • University degree;
  • +3 years experience in training or in sales. Experience in the financial industry is a plus;
  • You are client oriented and you have entrepreneurial spirit;
  • Availability to travel (about 80% of your working time);
  • Medium command of the MS Office package;
  • Driver’s license is a plus;
  • Availability to be our full-time partner through PFA/SRL.
What we may offer you:
  • Highly dynamic workplace where we cultivate personal freedom and valuable personal contributions;
  • Personal development in a proactive team within an entrepreneurial culture with direct implication in programs like You Matter, WSM, B2B etc.;
  • A motivating salary package comprised of a fixed monthly sum, trimestral bonuses, medical subscription and 21 paid days of vacation.

NN este o companie de asigurări și managementul investițiilor, activă în peste 18 țări, cu o puternică prezență în Europa și în Japonia.

Grupul NN din România, include activitățile NN Asigurări de Viață și NN Pensii, companii lider pe piețele de profil, și NN Investment Partners, numărul patru în topul companiilor de administrare a fondurilor mutuale din România.

Pentru noi, NN reprezintă un capitol nou și interesant în viața companiei, cu noi oportunități de dezvoltare. Promisiunea noastră este că vom continua să fim alături de clienții, angajatii si colaboratorii noștri, un partener apropiat și de încredere. Valorile noastre de bază sunt: ne pasă, suntem transparenți, ne dedicăm.

Valorile noastre sunt expresia lucrurilor noastre dragi, a ceea ce credem și a obiectivelor noastre. Ne unesc și ne inspiră. Și ne determină comportamentul zi de zi.

NN Romania in cifre:

2,2 milioane clienți unici de asigurări de viață, pensii obligatorii și pensii facultative Cote de piață decembrie 2018:

• Asigurari de viata: 36,7%

• Pensii obligatorii (Pilonul 2) - 36% în funcție de active

• Pensii facultative (Pilonul 3) - 52% în funcție de active

Expirat
Regional Sales Trainer  -  NN Asigurari de Viata

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles