Regional Sales Manager

TOP TECH Romania 4 poziții
Anunț verificat

Candidatul Ideal

Capacitate de prioritizare si buna gestionare a timpului;
Capacitate de sinteza si analiza;
Limba engleza la nivel conversational;
Disponibilitate la deplasari in interes de serviciu
Carnet de conducere categoria B.
Bun negociator, foarte bune abilitati de networking si comunicare;
Abilitati de lider, spirit de echipa si orientare spre rezultat;
Apreciem sa intalnim o persoana cu orientare de business, concentrata pe rezultate, cu un bun management propriu in conditii de , autonomie in activitatea proprie, capacitatea de a analiza datele/ cifrele/ contextele ce conduc spre atingerea rezultatelor, capacitatea de a lua si implementa decizii strategice.

Descrierea jobului

- Analizeaza si consolideaza obiectivele anuale de vanzari si buget pe zone/produse, conform strategiei Companiei;
- Propune solutii si face recomandari de consolidare a vanzarilor, concepe si implementeaza tactici si strategii de vanzari la nivel regional;
- Previzioneaza, planifica, organizeaza, coordoneaza si evalueaza permanent toate activitatile specifice de vanzari pe regiunea alocata;
- Participa la negocieri de contracte cu clientii strategici/importanti;
- Consolideaza/ Elaboreaza rapoarte specifice de vanzari si despre piata;
- Stabileste si urmareste planul saptamanal/lunar de incasari.
- Monitorizeaza si raporteaza rezultatele si indicatorii de performanta stabiliti catre managementul Companiei;
- Mentine contactul permanent cu piata si strange informatii relevante privind oportunitatile din piata, trenduri, situatii ale concurentei etc;
- Promoveaza activ produsele si serviciile din portofoliul companiei
- Urmărește realizarea planului de vânzări lunar, trimestrial, anual;
- Experienta in vanzarea de solutii IT , solutii de printing, solutii integrate de securitate prezinta un avantaj major

BENEFICII :
- pachet financiar (salariu, bonusuri de performanta, tichete de masa, buget pentru dezvoltare profesionala);
- Instrumente de lucru necesare : masina de serviciu cu toate costurile incluse, telefon, laptop
- Stabilitate profesionala, mediu de lucru profesionist, oportunitati de dezvoltare a carierei.
-Va oferim un loc de munca atractiv si dinamic intr-o companie cu o traditie de peste 30 ani , lider pe piata IT in Romania
- Programul este de 8 ore 5 zile pe saptamana
- Avand o acoperire teritoriala la nivel de Romania si nu numai exista posibilitatea de a calatori in interes de largire a ariei cunostintelor facandu-se astfel schimb de experienta atat in Romania cat si in strainatate
- Team Building-uri periodice in care sa iti cunosti colegii si sa te bucuri de cultura noastra organizationala bazata pe resursa umana si comunicare
-Training corespunzător de inducție (în care chiar vei vedea cât de faini suntem) și mai apoi on the job:
- Posibilitatea de a accesa cursuri de specialitate alese din cadrul grupului din care facem parte respectiv Bittnet (simbol bursier BNET), un grup de companii IT listate pe Piaţa Principală a Bursei de Valori Bucureşti.
-Recunoașterea profesională – cu cât devii mai recunoscut, apreciat și recomandat pentru munca pe care o depui, cu atât nivelul de castiguri crește;

TopTech este o companie privata cu capital integral romanesc, fondata in 1992.

Astazi, numele TopTecheste asociat cu tehnologie avansata, calitate sigurasi parteneriate puternice cu cei mai importanti producatori: Hewlett-Packard, Microsoft, Toshiba, Cisco, Fujitsu, Dell, Lenovo, IBM, XeroxCanon, Kyocera, Intel, D-Link, Asus, APC, Lexmark, Brother, Oracle, Adobe, Smart Technologies, Zebra, Datalogic, Jabra.

Ne bucuram de aprecierea partenerilor de business si suntem onorati sa fim pozitionati pe locul 1 in Romania la categoria “Firme specializate in domeniul repararii calculatoarelor si echipamentelor periferice “. Suntem responsabili fata de comunitatile si autoritatile locale si am devenit cel mai mare contribuabil din judetul Hunedoara dintre firmele specializate din domeniul IT&C.

Publicat 16 Sept. 2022 Reactualizat 14 Oct. 2022 Expiră 16 Oct. 2022

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.