REGIONAL SALES MANAGER ZONA ARDEAL

MARIFLOR PRODCOM SRL 1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

· Absolvent de studii superioare;
· Minim 2 ani experienta in vanzari in domeniul industriei alimentare
· Cunoasterea mediului de afaceri specific;
· Abilitati excelente de comunicare si negociere;
· Cunostinte, abilitati si competente in Leadership
· Spirit analitic si structurat, bun organizator;
· Orientare catre atingerea obiectivelor si dezvoltarea Companiei;

Descrierea jobului

· Planifica, conduce, coordoneaza, controleaza, evalueaza si ia decizii in ceea ce priveste activitatea departamentului de vanzari ARDEAL;
· Analizeaza, consolideaza si implementeaza obiectivele anuale de vanzari si bugete pe zone/ produse, conform strategiei companiei;
· Propune solutii si face recomandari de consolidare a vanzarilor, concepe si implementeaza tactici si strategii de vazari la nivel regional;
· Mentine contactul permanent cu piata si strange informatii relevante privind oportunitatile din piata, trenduri, situatii ale concurentei, etc;
· Promoveaza activ produsele si serviciile din portofoliul companiei;
· In baza analizelor de vanzari si clienti, stabileste actiunile imediate si ulterioare ale echipei de vanzari;
· Participa la negocierile de contracte cu clientii;
· Stabileste si urmareste planul saptamanal/lunar de incasari;
· Monitorizeaza si raporteaza rezultatele si indicatorii de performanta stabiliti de catre managementul companiei;
· Evalueaza si acorda feedback permanent reprezentantilor de vanzari privind activitatea acestora si din punctul de vedere al indeplinirii criteriilor de performanta stabilite;
· Contribuie la consolidarea echipei de vanzari, participand la interviuri si la alegerea candidatilor, conform standardelor de pregatire profesionala cerute de companie;
Publicat 6 Iun. 2022 Reactualizat 4 Iul. 2022 Expiră 6 Iul. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.