Publicat 02 Sep 2020 | Reactualizat 02 Oct 2020 | Expiră 03 Oct 2020

Regional Sales Manager (SV, IS, BT, NT, BC, VS, VN, BR, GL)

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Experienta in vanzari directe, consultative, abilitati foarte bune de comunicare si inter-relationare, o persoana proactiva , orientata spre rezultate, dinamica, convingatoare in negocieri si are disponibilitate pentru deplasari in zona alocata.

● Orientare spre performanta ;

● Personallitate analitica si structurala ;

● Foarte bune abilitati de comunicare si negociere;

● Abilitati de evaluare piata ;

● Permis conducere categoria B si disponibilitate de deplasare in teritoriul alocat;

● Cunostinte operare MS Office

● Competente specifice rolului;managementul distribuitorului,managementul echipei,managementul timpului

● Cunostinte financiare de baza pentru domeniul vanzari

Descrierea jobului

Responsabilitati :

  • Monitorizeaza si supervizeaza atingerea obiectivelor de vanzari / incasari din regiunea alocata
  • Implementeaza strategia de vanzari a companiei la nivelul ariei teritoriale coordonate si se asigura de implementarea politicii comerciale corecte prin vizite regulate ;
  • Motiveaza, dezvolta si evalueaza permanent echipele distribuitorilor, in functie de obiectivele companiei ;
  • Urmareste actiunile concurentei!
  • Identifica potentialii clienti in zona alocata conform politicii companiei
  • Implementarea programelor de trade marketing la distribuitori
  • Evaluarea si eliminarea situatiilor de lipsa a stocului (out of stock)
  • Gestionarea comenzilor de la clienti
  • Verificarea vanzarilor in locatii predefinite
Beneficii :
  • Pachet salarial motivant ( salariu fix + bonusuri atractive) ;
  • Masina de serviciu ; telefon; laptop

Un colectiv care functioneaza ca o familie, unde respectul fata de clienti si furnizori, dorinta continua de imbunatatire a performantelor si spiritul de echipa sunt la ele acasa.
Brand-urile pe care le reprezentăm pe piața din România provin exclusiv de la producători consacraţi din Italia, sunt prezente la nivel Internaţional şi distribuite de compania noastră atât în mediul online – prin intermediul magazinului online propriu www. CleanSea.ro, cât și în Hipermarket-uri, Supermarket-uri și în magazinele din cartierul tău.

Expirat
Regional Sales Manager (SV, IS, BT, NT, BC, VS, VN, BR, GL)  -  INTERNATIONAL TIBECOM & CO TRUST

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles