REFERENT RESURSE UMANE SI SALARIZARE

SC GAZ VEST SA 1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

  • Experinta in domeniul resurselor umane și a salarizarii
  • Absolvent
  • Certificat Inspector Resurse Umane ·
  • Cunoștințe temeinice de legislaţia muncii și cazuistică
  • Cunoaşterea prevederilor legale referitoare la calcularea salariilor și plata indemnizaţiilor şi contribuţiilor sociale către autorităţi etc.
  • Cunostinte temeinice de operare PC și a pachetului Microsoft Office
  • Integritate şi capacitate de analiză şi sinteză
  • Atentie la detalii, foarte buna organizare și initiative
  • Abilitati de comunicare, lucru in echipă și discretie

Descrierea jobului

  • Întocmirea documentelor necesare la angajare, modificarea sau incetarii contractelor individuale de munca și transmiterea acestora in REVISAL;
  • Întocmirea actelor adiţionale în baza modificarilor clauzelor CIM, cu respectarea cerinţelor legale;
  • Întocmirea deciziilor de încetare sau suspendare a CIM în baza informaţiilor, cu respectarea cerinţelor legale;
  • Întocmirea documentelor necesare în cazul cercetărilor disciplinare;
  • Întocmirea adeverinţelor de vechime pentru perioada lucrată în cadrul companiei;
  • Verificarea pontajelor și a justificărilor ( CO, conced med etc );
  • Pregatirea și centralizarea tuturor elementelor privind determinarea drepturilor salariale;
  • Efectuarea și verificarea calculului salarial si intocmirea statului de salarii conform inregistrarilor din aplicatia de salarizare si a legislatiei in vigoare, a concediilor medicale, ratelor, popririlor etc.
  • Pregatirea comenzii de tichete de masa;
  • Intocmirea si depunerea dosarul de recuperare a sumelor de la FNUASS, conform legislatiei in vigoare;
  • Întocmirea adeverintelor si a documentelor solicitate de catre angajati;
  • Asigurarea de suport si consultanta cu privirea la diferite spete privind legislatia muncii si cea fiscala, si comunicarea oricaror modificari legislative catre persoanele relevante;
  • Reprezentarea clientului în relaţia cu autorităţile (ITM, Casa de Pensii, Casa de Sănătate, Agenţia de Şomaj) în cazul unui control iniţiat de către acestea;
  • Raportări (statistici, concedii, salarii etc.);
  • Arhivarea documentelor de evidenţă a personalului și de salarizare
  • Intocmeste rapoarte lunare sau la solicitarea superiorilor.
Avantajul de a fi colegi:
  • Un loc de munca intr-un mediu dinamic.
  • Salariu atractiv si motivant.
  • Card tichete de masa
  • Abonament sanatate
  • Decontare transport
  • Suport financiar pentru evenimente speciale din viata ta
Notă: Gaz Vest SA Arad procesează datele dvs personale în scopul recrutării pentru această poziție vacantă. Prin aplicarea CV-ului dvs., sunteți implicit de acord cu această procesare. Gaz Vest SA Arad asigură respectarea protecției datelor personale.

Ne intereseaza abilitatile si competenta, ne rezervam dreptul de a selecta candidatii. Doar cei alesi vor fi contactati în vederea stabilirii unui interviu.

SC GAZ VEST SA are calitatea de operator al sistemelor de distribuție si furnizor licențiat de gaze naturale și asigură exploatarea rețelelor de distribuție a gaze naturale în 56 de localitati din 5 judete.
Publicat 2 Iun. 2022 Expiră 2 Iul. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.