Publicat 12 Ian 2015 | Expiră 13 Feb 2015

Referent Relatii Externe -Logistica- Lb. GERMANA

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cunoasterea limbii GERMANE- NIVEL AVANSAT - OBLIGATORIU
- Cunoasterea limbii ENGLEZE - NIVEL AVANSAT - OBLIGATORIU
- Studii superioare
- Cunostinte operare PC
- Experienta minim un an in domeniulautomotive sau intr-un domeniu similar constituie avantaj
- Abilitati de organizare si planificare
- Rezistenta la stres

Descrierea jobului

Pastrarea unei evidente exacte a materiei prime existente in stoc si a transporturilor, prin:
- verificarea si completarea zilnica a tabelului cu evidenta referintelor critice pe zile;
- urmarirea materiei prime in depozit si in proces, precum si a modificarilor zilnice (intrari si iesiri );
-evidenta transporturilor urgente;
-urmarirea rebuturilor rezolvate de departamentul de inginerie si calitate si procesarea lor in sistem;
- Verificarea extintei reale a materiei prime in cazul devierilor si daca exista acordul productiei pentru a se utiliza;
- Verificarea fizica a materiei prime facturate si informarea furnizorului asupra discrepantelor.

Fujikura este o companie fondata in anul 1885 cu sediul central in Japonia avand momentan peste 50.000 de angajati la nivel mondial.
Principalele produse ale companiei sunt: fibra optica, produse electronice, cabluri si cablaje auto.
Pe piata automotive din Romania Fujikura are o experienta de peste 10 ani, cu doua puncte de lucru si peste 3000 de angajati.
Principalii clienti ai Fujikura Automotive Romania sunt lideri pe piata mondiala in industria de automobile.

Expirat
Referent Relatii Externe -Logistica- Lb. GERMANA  -  FUJIKURA AUTOMOTIVE ROMANIA

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles