Publicat 11 Mar 2019 | Reactualizat 25 Mar 2019 | Expiră 10 Apr 2019

REFERENT OPERATIUNI FINANCIAR-CONTABILIATE/ ECONOMIST

1 post

Criterii de selecție

  • Peste 2 ani experiență în Financiar / Contabilitate

Candidatul ideal

Cerinte:

  • studii superioare economice (preferabil);
  • experienta minim 2 ani intr-o pozitie similara;
  • cunostinte de baza din domeniul financiar-contabil
  • persoana rezistenta la stres;
  • atentie sporita, capacitate de cunoastere si asimilare rapida;
  • abilitate de organizare;
  • pro-activ, buna comunicare

Descrierea jobului

  • Intocmire cereri de finantare din facilitatile de creditare impreuna cu documentatia aferenta
  • Intocmire cereri de rambursare fiantari
  • Evidente utilizari din facilitate de credit, gestiune scadente si rambursari aferente
  • Evidente facturi fiscale si contracte comerciale ce urmeaza a fi finantate
  • Plati in lei, utilizare aplicatie internet banking
  • Plati in valuta, utilizare aplicatie internet banking
  • Gestiunea cash-flowului, urmarire incasari si plati,transferuri intra/ inter bancare
  • Raportari zilnice: cash flow, finantari, incasari , plati
  • Evidenta si calcul dobanzi la contractele de imprumut
  • Management relatiei cu bancile
  • Confirmari sold client/ furnizori
  • Urmarire buget cheltuieli/ venituri, raportare bugete investitii
Program de lucru: L-V: 09:00-17:30
Postul este pentru o perioada determinata de 2 ani, cu posibilitate de prelungire pe perioada nedeterminata

Suntem partenerul de incredere pentru fiecare industrie si tip de afacere.Din 2001 oferim solutii personalizate partenerilor nostri: firme de transport, constructii, fermieri, agricultori sau orice alt tip de afacere. Am reusit asta pentru ca, pe langa statutul de client, pentru noi, fiecare companie care apeleaza la serviciile si solutiile noastre devine partener. Impreuna am gasit de fiecare data solutii adaptate fiecarui tip de afacere, pentru a optimiza resursele si pentru a controla consumul. Nu ne-am limitat nicio clipa la solutia cerere-oferta, ci am creat servicii integrate si moderne pentru solutii clare si sustenabile.

Portofoliul OSCAR include in principal furnizarea de motorina prin utilizarea unor canale de distributie variate: vanzare en-gross, statii de incinta OSCAR DIESELpoint si carduri de carburant OSCAR disponibile in reteaua de statii OSCAR: DIESELpoint Access si RO concept OSCAR. De-a lungul timpului am completat portofoliul cu benzina, bitum si lubrifianti.

Bazandu-ne pe o infrastructura logistica moderna si extinsa ce include o retea de depozitare proprie si o flota moderna de 57 autocisterne, OSCAR susține promisiunea de calitate facuta partenerilor sai. Experienta acumulata, cunoasterea profunda a cerintelor pietei, orientarea spre dezvoltarea de solutii personalizate si un flux controlat prin lantul logistic integrat, dau certitudinea ca produsul dorit este disponibil la calitatea ceruta, la locul si timpul promis.

Suntem astazi cea mai mare companie petroliera independenta distribuitoare de carburant din Romania.

www.oscars.ro

REFERENT OPERATIUNI FINANCIAR-CONTABILIATE/ ECONOMIST  -  SC OSCAR DOWNSTREAM SRL