Publicat 09 Iun 2020 | Expiră 10 Iul 2020

Referent Marketing Online

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Ne dorim un nou membru în departamentul dе marketing al companiei care să adauge plus valoare campaniilor si actiunilor dе marketing Nobila Casa.
Căutăm o persoană deschisă, cu atitudine pozitivă, capabilă să lucreze atât în echipă cât și independent, cu asumarea responsabilității pentru acțiunile proprii.

Cerinte:

- Studii superioare finalizate: Marketing/Publicitate sau Comunicare Media
- Minim 3 ani dе experiență pe un post similar sau Marketing Digital
- Minim 2 ani dе experiență în crearea, menținerea și optimizarea campaniilor plătite
- Experiență în promovarea unui brand folosind instrumentele specifice canalelor dе comunicare în social media
- Cunoștințe avansate dе marketing online, SEO/SEM, marketing digital, Google Ads, Facebook Ads, Remarketing și capacitatea dе analiză a rezultatelor obținute, KPI, A/B testing, Keyword analysis
- Abilități organizatorice pentru implementarea optimă a campaniilor digitale
- Gândire analitică
- Creativitate și un mod dе gândire orientat pe rezultate, cu abilități dе multitasking

Reprezintă un real avantaj: Pasiunea pentru home&deco și design interior. Acesta te va ajuta să te identifici cu lumea articolelor decorative Nobila Casa.
- Experiența într-o agenție dе publicitate sau experiență pe eCommerce;
- Photoshop si Lightroom

Descrierea jobului

Activități:
- Formulеаză și propunе strаtegiа dе postări în social media și o implemеntеаză după аprobareа аcestеia de către mаrketing mаnagеr
- Formulează, propune, planifică și implеmenteаză reclamele online urmând obiectivele trasate de către marketing manager
- Planifică și implementează campanii de marketing online și digital în concordanță cu obiectivele de marketing și planul aprobat:

  • web, SEO / SEM
  • social media (Instagram, Facebook, Google, Pinterest, Youtube, Waze)
  • aplicații de promovare (Sodexo, Virtual Cards)
- Monitorizează performanța campaniilor online și digital în raport cu obiectivele stabilite la nivel de campanie și pregăteste propuneri de acțiuni corective
- Propune și dezvoltă noi metode de îmbunatățire a rezultatelor SEO/SEM utilizând metrici de monitorizare si evaluare (KPI, A/B testing si keyword analysis, Metadescriptions, tags si alternative tags)
- Analizează cuvinte cheie (keywords) pentru colecțiile de produse, branduri si foloseste informatia atât în copy cât și în ads.
- Activează bannere, propune și creează “Call to Actions”
- Realizează landing page-uri pentru colecții și campanii sezoniere/punctuale
- Centralizează și corectează erorile pe magazinul online
- Ține legătura cu terții pe partea de design, respectiv cu managerii mallurilor pentru promovare online
- Organizează, structurează și menține ordinea în fișierele departamentului (foto, video, broșuri, instrumente digitale)

Beneficii:
- Posibilitatea de a lucra într-o companie autohtonă, stabilă și recunoscută pe piață
- Comunitate și relationare deschisă, oportună pentru idei și inițiative proprii cu proces decizional scurt și viteză de reacție și adaptare mare.
- Mediu de lucru modern într-o ambianță verde cât vezi cu ochii
- Salariu competitiv, tichete de masa
- Reducere angajat pentru cumpărături în rețeaua de magazine Nobila Casa
- Colaborare pe termen lung

Activitatea se desfasoara la sediul central din localitatea Vlaha. Transportul colegilor este asigurat de companie.

Nobila Casa este un lant de magazine, de decoratiuni interioare din domeniul HOME & DECO. Face parte din divizia Mendola Pro a Mendola Group, companie infiintata in 1991.
Brandul Nobila Casa a luat nastere in anul 1999 la Cluj-Napoca, fiind o afacere de familie.
Se concentreaza sa accentueze caldura caminului si a stilului personal prin toata gama de articole de care ai nevoie pentru amenajarea caminului cat si posibilitatea de a achizitiona cadoul pe placul persoanei dragi.
În 2020, lanțul magazinelor numără 19 locații în 16 orașe: Alba-Iulia, Arad, Baia Mare, Bistrița, Brașov, Cluj-Napoca, Deva, Miercurea Ciuc, Odorheiu Secuiuesc, Oradea, Satu Mare, Sfântu Gheorghe, Sibiu, Târgu Mureș, Timișoara și Zalău. Mai multe detalii puteti gasi accesand pagina de web: www.nobilacasa.ro
Vizitează-ne pe rețelele de socializare: Linkedin, Facebook, Instagram!

Expirat
Referent Marketing Online  -  MENDOLA PRO SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles