Publicat 04 Apr 2019 | Reactualizat 02 Mai 2019 | Expiră 05 Mai 2019

Referent Import Export

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cerinte:

  • Experienta in domeniu import – export;
  • Cunostinte in domeniul vamal;
  • Cunostinte legislatie;
  • Cunostinte operare PC
  • Capacitate de a lucru in echipa, creativitate, rezistenta la stress
  • Abilitati de comunicare;
  • Cunostinte limba Engleza – avantaj;

Descrierea jobului

Responsabilitati:

  • Colaboreaza cu clientii companiei
  • Primirea si gestionarea comenzilor primite de la clienti
  • Programarea, stabilirea si asigurarea livrarilor
  • Comunicarea permanenta cu clientii Fujikura
  • Pregatirea transporturilor catre clienti, rezolvarea problemelor legate de livrari
  • Realizeaza de analize privind reperele arhivate si aplica solutii pentru fiecare caz
  • Intocmeste rapoarte periodice specifice activitatii desfasurate
  • O buna gestionare a cerintelor
  • Informeaza ori de cate ori este nevoie superiorul asupra tuturor aspectelor din sfera sa de activitate si propune masurile ce se impun;
  • Verificarea si completarea zilnica a tabelului cu evidenta referintelor critice pe zile
  • Urmarirea produsului finit in depozit si in proces, precum si a modificarilor zilnice (intrari si iesiri )
  • Evidenta transporturilor de urgenta
  • Urmarirea rebuturilor rezolvate de departamentul de inginerie si calitate si procesarea lor in sistema
  • Verificarea existintei reale a produsului finit in cazul devierilor si daca exista acordul productiei pentru a se utiliza
  • Verificarea fizica a produsului facturat si informarea clientului asupra discrepantelor
  • Colaborarea permanenta cu transportatorul si l in vederea ridicarii produsului finit la timp
  • Arhivarea documentelor specifice departamentului
  • Gestionarea echipamentelor si obiectelor de inventar incredintate
  • Realizarea unor situatii statistice specifice domeniului
  • Asigurarea securitatii lucrarilor si respectarea stricta a normelor de pastrare a documentelor

Fujikura este o companie fondata in anul 1885 cu sediul central in Japonia avand momentan peste 55.000 de angajati la nivel mondial. Principalele produse ale companiei sunt: fibra optica, produse electronice, cabluri si cablaje auto. Pe piata automotive din Romania Fujikura are o experienta de peste 15 ani, cu doua puncte de lucru si peste 5000 de angajati. Principalii clienti ai Fujikura Automotive Romania sunt lideri pe piata mondiala in industria de automobile.

Expirat
Referent Import Export  -  FUJIKURA AUTOMOTIVE ROMANIA