Publicat 23 Ian 2016 | Expiră 24 Feb 2016

Referent garantii utilaje

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

MEWI, companie cu capital integral german, unul dintre principalii jucatori de pe piața utilajelor agricole, angajează pentru sediul din Ortisoara, Timiş:

Referent garantii utilaje agrcole

Misiunea postului:
Încasarea contravalorii lucrărilor în garanție prin efectuarea demersurilor necesare:
• depunerea cererilor de garanție la producători
• urmărirea decontării cererilor de garanție
• gestionarea stocului de piese defecte înlocuite în garanție
• sprijinul acordat service brand manager-ilor pentru a îmbunătăți viteza de reacție la rezolvarea și decontarea cazurilor de garanție

Candidatul ideal:

- persoană cu foarte bune abilităţi de comunicare, atât verbală cât şi în scris
- capacitatea de asimila rapid informaţii tehnice legate de utilajele agricole
- puternică orientare către client
- experienţă într-o poziţie de suport în relaţia cu furnizori, clienţi interni şi externi
- capacitatea de a gestiona cu diplomaţie solicitările şi reclamaţiile clienţilor
- persoană foarte bine organizată
- studii superioare într-un domeniu tehnic (mecanică, electrotehnică, ...)
- cunoaşterea limbii engleze sau germane la nivel minimum mediu
- cunoştinţe de operare pe calculator (inclusiv MS Office)

Descrierea jobului

- Se asigură că informația primită de la producători, legată de orice activitate de service sau condiții de garanție, este transmisă persoanelor interesate
-Se asigură că documentațiile tehnice ale producătorilor sunt la dispoziţia reprezentanților firmei Mewi și a dealerilor Mewi, atât pe suport electronic cât și tipărit.
- Ține evidența stocului pieselor înlocuite la reparațiile în garanție
- Se ocupă de trimiterea pieselor în garanţie înlocuite și întocmirea actelor de însoțire
- Se ocupă de casarea pieselor care nu se trimit producătorilor

Oferim:
- pachet salarial deosebit de atractiv
- bonusuri de performanţă
- tichete de masă
- cursuri de formare profesională
- mediu plăcut de lucru
- asigurari private de sanatate
- transport asigurat

Persoanele interesate pot trimite aplicaţia şi la adresa de e-mail gabriel.racz@mewi.ro.

MEWI, companie cu capital integral german, este unul dintre principalii jucatori de pe piata utilajelor agricole.

Crescând de la un an la altul, MEWI a dobândit aprecierea multor producători europeni renumiţi, devenind importator şi reprezentant pentru România a numeroase mărci recunoscute pe plan mondial. Pe lângă vânzare, compania este recunoscuta pentru calitatea serviciilor de garanţie şi post-garanţie, furnizarea de piese de schimb originale şi asigurarea unui service complet.

În prezent, MEWI distribuie cele mai moderne tractoare şi utilaje agricole, fabricate de producători de top.

Expirat
Referent garantii utilaje  -  SC MEWI IMPORT-EXPORT AGRAR INDUSTRIETECHNIK SRL