Referent de specialitate financiar-contabilitate

Relats East Europe S.R.L. 1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

Postul de Referent de specialitate financiar-contabilitate va face parte integrantă din cadrul departamentului de contabilitate. Rolul sau esențial este de a acorda suport prin taskurile si activitatile specifice desfasurate in cadrul departamentului.
Locul de muncă este în Apahida, jud Cluj;
Poziția este direct subordonată managerului financiar;

ABILITATI PERSONALE SI PROFESIONALE:
  • Abilitati de comunicare, prezentare, relationare interpersonala;
  • Abilitati numerice si de organizare;
  • Capacitatea de a lucra independent;
  • Gandire analitica, foarte organizat, capabil sa lucreze cu termene stranse;
  • Seriozitate/responsabilitate, loialitate, hotarare, adaptabilitate, autocontrol, atitudine pozitiva
  • Studii superioare contabilitate, cunostinte de baza SAP – avantaj,
  • Limba engleza,
  • Cunostinte operare PC, Microsoft office( word ,excel)

Descrierea jobului

  • Înregistrează încasările și plățile în lei conform extrasului de cont;
  • Înregistrează facturi de prestații furnizori interni si externi;
  • Înregistrează intrări de bunuri în baza documentelor primite de la logistica / aprovizionare (facturi interne, facturi externe, DVI și NIR).
  • Creeaza parteneri – clienti si furnizori in sistemul de gestiune;
  • Întocmește / actualizeaza săptămânal CASH FLOW ul companiei;
  • Întocmește balanțe de verificare pentru clienți si furnizori;
  • Participa la operatiunile de inchidere lunara si anuala impreuna cu superiorul direct;
  • Ajuta la intocmirea declaratiilor fiscale lunare;

Relats este o companie multinațională de familie catalană cu sediul central în apropiere de Barcelona, care proiectează și produce o gamă de produse cu sisteme de substrat textil pentru motoare, frâne, cabluri push pull, furtunuri din cauciuc și metal, printre multe altele. Cu o prezență pe patru continente în șase fabrici (în Catalonia, China, Mexic, Maroc, Vietnam și România). Grupul Relats lucrează cu companii care furnizează principalele componente ale mărcilor globale din industria auto, industria aerospațială, feroviară, sectorul electricității, aparatele electrice și energia regenerabilă.

Publicat 6 Iun. 2022 Reactualizat 4 Iul. 2022 Expiră 6 Iul. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.