de ani Fără Frică...

Publicat 10 Iul 2007 | Reactualizat 08 Aug 2007 | Expiră 10 Aug 2007

Referent de specialitate asigurari

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Studii superioare
Cunostinte solide despre asigurari – asigurari de bunuri, raspunderi civile
Cunostinte despre tehnici de prezentare
Cunostinte bune de limba engleza
Abilitate de comunicare in scris si oral
Capacitate de negociere
Initiativa si creativitate
Rezistenta la stres, abilitatea de a respecta deadline-uri scurte

Descrierea jobului

Gestionarea conturilor clientilor conform standardelor si procedurilor
Preluarea, analizarea si transmiterea catre asiguratori a solicitarilor clientilor sau catre colegii specializati pe linii de asigurare / asiguratori / alte birouri in cazul in care solicitarile nu pot fi adresate de piata locala
Mentinerea relatiei cu colegii din alte birouri in cazul conturilor \"referral\" (cerere / primire de instructiuni, raportari etc.)
Preluarea cererilor de asigurare/reinnoire/extindere de la client si urmarirea emiterii documentelor de catre asiguratori
Urmarirea platilor de prime / rate de prime la scadenta
Intocmirea de rapoarte/prezentari, respectand daca este cazul modelele standard din cadrul firmei
- Pregatirea si redactarea rapoartelor solicitate de clienti
- Pregatirea prezentarilor solicitate de clienti/ Managerul Departamentului CCP sau conducerea firmei
Contribuirea la dezvoltarea liniilor de asigurare la clientii existenti /atragerea unor clienti noi prin participarea la intalniri de sales, conform unui plan de sales anual

Lider pe piata austriaca in domeniul recrutarii on-line, ISG Personnel Management furnizeaza SERVICII COMPLETE de consultanta in domeniul resurselor umane la standarde europene, recunoscute si verificate in peste 10 ani de experienta.

Expirat
Referent de specialitate asigurari  -  International Service Group Personnel Management

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles