REFERENT DAUNE EXTERNE

Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

- Studii medii/superioare
- Experienta in domeniul asigurari/daune de minimum 1 an
- Cursuri de pregatire specifice; instruiri periodice; cursuri de legislatie in domeniu.
- Foarte bune cunostinte PC
- Limba engleza - nivel avansat
- Atentie distributiva
- Capactatea de a inter-relationa cu o diversitate de clienti/parteneri/colaboratori
- Capacitatea de organizare, obisnuinta de a lucra zilnic cu volume mari de documente
- Capacitatea de a lucra cu termen-limita foarte stricte;

Descrierea jobului

- Verifica documentele cu care se prezinta pagubitii/asiguratii la avizarea unei daune;
- Verifica valabilitatea asigurarii in programul informatic si solicita documentele necesare de la sucursalele emitente;
- Opereaza avizarile de daune si rezerva de daune in programul informatic;
- Inregistreaza documentele de intrare/iesire din cadrul colectivului daune si le repartizeaza dupa caz inspectorilor de daune sau inspectorului coordonator;
- Efectueaza copii ale documentelor;
- Completeaza dosarele de dauna cu documentele lipsa, obtinute de la clienti
- Isi desfasoara activitatea in asa maniera incat sa se evite prejudicierea companiei prin achitarea de penalitati sau chemari in garantie, prin evidenta periodica a portofoliului arondata, acestea putand deveni imputabile.
- Ofera suport colegilor in rezolvarea de probleme cu grad de prioritate ridicat, intocmirea de situatii, evidente sau a oricarei cerinte venite din partea sefilor ierarhici.
- Realizeaza situatii statistice solicitate de seful direct ierarhic (Inspector coordonator daune /Sef serviciu daune /Director daune).
- Scaneaza dosarele de dauna
- Arhiveaza documentele in arhiva electronica activa;
Publicat 15 nov. 2021 Expiră 15 dec. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos