Publicat 02 Mar 2021 | Reactualizat 30 Mar 2021 | Expiră 02 Apr 2021

REFERENT CONTABIL

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Referent Contabil:
- Absolvent al invatamantului superior ;
- Sa probeze o vechime de cel putin 3 ani in domeniu, cuprinzand aspectele activitatii financiar-contabile;
- Cunostinte operare PC (Windows, Word, Excel);
- Abilitati foarte bune de comunicare si negociere, fermitate, discernamant, integritate, responsabilitate;
- Sa posede cunostinte in ceea ce priveste sistemul organizatoric si financiar-contabil;
- Sa posede cunostinte in ceea ce priveste legislatia in vigoare privind domeniul financiar-contabil;Sa probeze o buna cunoastere a contabilitatii computerizate;
- Capacitate de comunicare interactiva deosebita;
- Exprimare concisa si clara prin utilizarea corecta a terminologiei de specialitate;
- Inteligenta (gandire logica, memorie, capacitate de analiza si sinteza);
- Capacitate de organizare a activitatii serviciului;
- Capacitate de a prelucra informatiile, de a le interpreta;
- Corectitudine, tenacitate, seriozitate, atitudine principiala in relatiile cu oameni.

Descrierea jobului

Responsabilitati:
- Asigura evidenta contabila a stocurilor, a relatiilor cu tertii, a trezoreriei si evidenta veniturilor si cheltuielilor
- Raspunde de operarea zilnica a facturilor emise, a incasarilor pe facturi si in avans;
- Raspunde de operarea zilnica a facturilor de la furnizori pt. prestatii diverse, precum si a platilor catre acestia;
- Incadrarea corecta a documentelor contabilizate pe venituri si cheltuieli.
- Asigura efectuarea corecta si la timp a inregistrarilor in contabilitate, cronologic si sistematic, potrivit planurilor de conturi si normelor legale emise de institutiile de reglementare legala, pe baza documentelor justificative ale tuturor operatiunilor patrimoniale.
- Arhiveaza documentele in ordine cronologica
- Respecta sistemul de evidenta contabila a firmei.
- Asigura intocmirea si arhivarea documentelor justificative si a registrelor contabile conform cu legislatia in vigoare.
- Verifica corectitudinea inregistrarilor contabile.
- Reprezinta societatea alaturi de Administrator si Directorul Economic in raporturile cu autoritatile si in special cu Administratia Financiara.

AXA TC este o companie ce activeaza in domeniul constructiilor din 2004 , cu un portofoliu bogat in domeniul :
- constructiilor civile,
- constructiilor de drumuri si retele edilitare.
In prezent derulam proiecte de constructii exclusiv in calitate de Antreprenor General. Scopul nostru este sa livram proiecte la cheie clientilor nostri la o calitate ireprosabila, in timpul estimat.
Ne dorim de asemenea sa crestem echipa cu colegi loiali, de incredere, ghidati de aceleasi valori ca si cele ale companiei: seriozitate, corectitudine, pasiune pentru meseria practicata.
In acest moment suntem peste 60 de angajati permanenti in cadrul companiei, din care peste 15 TESA.
Avem o echipa cu care ne mandrim si te invitam sa ni te alaturi !

Expirat
REFERENT CONTABIL  -  AXA TRANS CONSTRUCT SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles