Publicat 26 Feb 2008 | Reactualizat 26 Mar 2008 | Expiră 28 Mar 2008

Referent comercial aprovizionare (de la producatori din China)

CONFIDENTIAL
1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Candidatul ideal trebuie sa indeplineasca urmatoarele cerinte:
 cetatean chinez;
 studii superioare (eventual student in anii terminali), profil tehnic sau economic;
 experienta in comertul exterior constituie un avantaj;
 cunostinte operare PC: MS Office (Word, Excel, Power Point), Outlook Express, Internet Explorer;
 cunoasterea limbilor: chineza, romana si engleza - conditie obligatorie;
 fire dinamica, flexibila, comunicativa, cu dorinta de a invata permanent;
 responsabilitate, atentie la detalii, rabdare;
 disponibilitate deplasari periodice in China.

Descrierea jobului

Candidatul care va ocupa aceasta pozitie va avea in principal urmatoarele sarcini:
 asigura aprovizionarea companiei cu produse ale fabricilor furnizoare din China;
 elaboreaza, transmite si urmareste comenzile de aprovizionare;
 colecteaza si centralizeaza necesarele de aprovizionare de la departamentele interne ale companiei;
 intocmeste grafice pe tipuri de materiale si furnizori, cu termene de livrare, pe care le comunica compartimentelor beneficiare;
 asigura traducerea in si din limba chineza, in si din limba romana sau engleza, a corespondentei si documentelor comerciale;
 efectueaza deplasari la furnizorii din China, pentru negocieri, contractari, verificarea marfurilor si alte formalitati.

Se ofera:
 oportunitatea lucrului intr-o echipa tanara si dinamica, in cadrul unei companii multinationale;
 posibilitatea dezvoltarii pe plan profesional;
 pachet salarial atractiv.

Companie multinationala, lider in domeniul productiei si distributiei de sisteme de contorizare.

Expirat

Angajator CONFIDENTIAL

Angajatorul a ales ca denumirea companiei să nu fie făcută publică.

Numele companiei va fi dezvăluit doar celor ce vor fi contactați de către angajator.

Referent comercial aprovizionare (de la producatori din China)  -  CONFIDENTIAL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles