Referent/Asistent HR

SIDEM SRL - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Foarte bune abilitati de organizare si prioritizare a activitatii, cu focus pe detalii;
  • Abilitati de comunicare si relationare;
  • Limba engleza- nivel avansat;
  • Cunostinte operare PC (MS Office nivel avansat);
  • Studii superioare - finalizate;
  • Curs inspector/referent resurse umane - constituie avantaj;
  • Cunostinte de legislatia muncii;
  • Cunostinte de baza pentru salarizare;
  • Abilitati de analiza, urmarire si coordonare procese HR / Administrativ.

Descrierea jobului

  • Asigura aplicarea metodologiei privind angajarea personalului, derularea si incetarea relatiilor de munca (intocmirea contractelor, deciziilor, actelor aditionale, etc.);
  • Asigura consultanta angajatilor privind documentele si formele necesare pentru aplicarea procedurilor de mai sus;
  • Actualizeaza permanent baza de date a angajatilor;
  • Elaborareaza si reactualizeaza fisele de post;
  • Tine evidenta dosarelor de personal sub formă fizica si electronica;
  • Intocmirea tuturor tipurilor de adeverinte pentru angajati;
  • Evidenta concedii de odihna, fara plata, medicale, suspendari, concedii crestere copil;
  • Actualizare baza de date angajati;
  • Centralizarea evaluarilor angajatilor;
  • Verifica pontajul electronic;
  • Introduce datele necesare in programul de calcul salarial pentru elaborarea statului de plata;
  • Efectuarea oricaror situatii si rapoarte specifice, la solicitarea conducerii societatii.

Beneficii:
  • Integrarea intr-o echipa puternica si ambitioasa;
  • Posibilitati de dezvoltare prin training si instruire;
  • Decontare transport;
  • Bonuri de masa;

Societate cu capital privat belgian, din Suceava in continua dezvoltare , prezenta in Romania din 2001 cu obiect de activitate productia de piese si accesorii pentru toate tipurile de autovehicule si camioane.
Publicat 24 nov. 2021 Expiră 24 dec. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos