Publicat 14 Feb 2008 | Reactualizat 14 Mar 2008 | Expiră 16 Mar 2008

Referent administrare vanzari import

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Studii superioare in domeniu sau similare;
- Cunoasterea tehnicilor si mecanismelor de pre –contractare, contractare si derularen contractuala in domeniul comertului;
- Cunostinte legislatie import - export
- Cunostinte operare PC
- Cunostinte limba engleza ;
- Abilitati de comunicare;
- Capacitatea de a lua decizii rapide si corecte

Descrierea jobului

- Gestionarea comenzilor si trimiterea lorla clienti interni;
- Intocmirea programelor lunare de import in functie de comenzile derulate;
- Asigurarea suportului logistic necesar importului marfurilor;

Beneficii:
- Salarizare atractiva;
- Telefon serviciu
- Mediu de lucru la nivel european
- Oportunitati de dezvoltare a carierei ;

Departamentul comercial al ROMCARBON S.A. a fost externalizat infiintandu-se firma TOTAL COMMERCIAL MANAGEMENT SRL, societate nou infiintata, ce va actiona ca reprezentant unic de vanzari pentru Romcarbon SA.
Total Commercial Management SRL se ocupa exclusiv de mentinerea si dezvoltarea relatiilor comerciale, gestionand activitatile de primire a comezilor, livrare a marfurilor, negociere a preturilor si semnare a contractelor.

Expirat
Referent administrare vanzari import  -  Total Commercial Management SRL