Referent Achizitii

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

​- Studii: superioare, într-un domeniu tehnic/economic;
- Experienţă profesională: minim 5 ani experienţă în domeniul achiziţiilor;
- Abilităţi de comunicare, abilităţi de negociere, atenţie la detalii, capacitate de planificare şi organizare, respectarea procedurilor de lucru, rezistenta la stres, capacitatea de a respecta termenele limita;
- Cunoştinţe Excel, Word, Powerpoint;
- limba engleză, nivel avansat.

Descrierea jobului

- Solicită oferte de la distribuitori/producători, în funcţie de tipul de produse, cantităţi, etc;
- Negociază condiţiile comerciale cu furnizorii interni/externi;
- Păstrează şi transmite permanent către responsabilul de departament informaţii despre furnizori, structura pieţei, etc;
- Negociază şi propune spre semnare contractele cadru sau punctuale cu furnizorii;
- Asigură legătură între departamentul de vânzări şi furnizori;
- Întocmeşte situaţii centralizate de achiziţii, analizează şi propune moduri de optimizare a acestora;
- Urmăreşte termenele de livrare, comenzile.

Complexul Silva este o proprietate formată dintr-un hotel de 4 stele și o sală polivalentă, aflat într-o oază de liniște și natură.

Complexul Silva este înconjurat de lacul Tei și mărginit la granița de nord de peste 16.000 de metri pătrați de pădure, un adevărat paradis verde, chiar în mijlocul orașului.

Complexul Silva se află poziționat în imediata vecinătate a zonei de afaceri Pipera, cu acces rapid către și de la aeroport și totodată, la doar 5 kilometri de centrul vechi, fiind astfel locația perfectă pentru turismul de plăcere sau de afaceri.

Publicat 25 mai 2022 Expiră 24 iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos