Publicat 05 Iun 2019 | Reactualizat 05 Iul 2019 | Expiră 06 Iul 2019

REDACTOR REVISTA UNICA

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Ne-ar placea sa fii:
• Up to date - la curent cu stirile, noutatile din agenda sociala, politica, economica, entertainment, cultura, moda si frumusete;
• Inspirat(a) si creativ(a);
• Entuziasmat(a);
• Cu spirit de echipa;
• Curios(oasa);
• Sa ai o atitudine proactiva, sa te adaptezi usor schimbarilor;
Experienta
Ne-ar placea sa te poti lauda cu:

• Minimum doi ani de experienta in online si print;
• Experienta de editare si redactare de articole atat pentru online cat si pentru print;
• Sa folosesti cu usurinta instrumentele online de documentare si informare (Google, Twitter, Facebook, Instagram);
• Cunostinte SEO
• Experienta in realizarea interviurilor;
• O lista de contacte considerabila: vedete, PR vedete, persoane publice, femei de cariera, persoane de contact din ONG-uri, activiste;
• Spirit de analiza si selectie a informatiilor relevante;
• Abilitati excelente de comunicare verbala si scrisa, nu doar in limba romana, ci si in engleza;
• Absolvirea unei facultati cu profil umanist jurnalism/comunicare/Litere/Psihologie/ Filosofie;

Descrierea jobului

Ce presupune activitatea ta de zi cu zi?
• Crearea si incarcarea de continut pe site si in print (texte, advertoriale, imagini, video etc.);
• Administrarea site-ului www.unica.ro;
• Propunerea de subiecte interesante pentru online si print;
• Redactarea de articole/materiale pe subiecte care se potrivesc cu profilul brandului;
• Administrarea paginilor de Facebook si Instagram (incarcarea si promovarea de content, interactiunea cu cititorii/vizitatorii, moderarea comentariilor etc.);