Publicat 09 Mai 2019 | Expiră 09 Iun 2019

Redactor Online

2 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Are experienta in jurnalism / media/
– Cunostinte si pasiune pentru redactarea de articole din domeniile: sanatate, frumusete, horoscop, lifestyle sau stiri.
- Bun cunoscator al limbilor romana si engleza (alte limbi straine reprezinta un avantaj)
– Se adapteaza usor, poate lucra in conditii de stres si respecta cu strictete termenele limita
- Persoana activa pe retelele de socializare, care foloseste cu usurinta instrumentele online de documentare si informare (Google, Twitter, Facebook, Instagram)
- Abilitati de comunicare excelente (vorbit si scris)
- Creativitate, initiativa si dinamism

Reprezinta un avantaj:
- cunostinte SEO
- experienta anterioara in jurnalismul online, inclusiv blogging

Descrierea jobului

– redacteaza si posteaza stiri si articole / stiri din domeniile: sport, social, politic, sanatate, frumusete, horoscop, lifestyle sau stiri din diverse domenii
– se documenteaza permanent, accesand diverse surse de informare, cu privire la evenimentele viitoare sau cele in desfasurare
– monitorizeaza subiecte de top, de larg interes, folosind surse alternative, inclusiv proprii
- daca este cazul, participa la conferinte de presa si la evenimente organizate de institutii publice, evenimente internationale si locale

– Pachet salarial atractiv
– Conditii excelente de lucru, dotari tehnice adecvate, mediu lucru tanar, dinamic

Suntem o agentie de publicitate si social media cu o experienta de peste 9 ani in domeniu. Lucram pe proiecte de top.

Expirat
Redactor Online  -  Dot Social Media

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles