Publicat 31 Aug 2021 | Reactualizat 20 Sep 2021 | Expiră 30 Sep 2021

Redactor online pentru www.antena3.ro

3 posturi

Criterii de selecție

  • Peste 2 ani experiență în Jurnalism / Editorial

Candidatul ideal

- Ai cunoştinţe foarte bune despre gramatica limbii române;
- Poţi identifica subiectele care pot fi transformate in articole pe site-ul www.antena3.ro;
- Ai cunoştinţe despre evenimentele curente (viata politica; societate);
- Ai capacitatea de a recunoaşte cine sunt personajele aflate in prezent la conducerea Guvernului, politicieni, etc.;
- Ai cunoştinţe despre cum se contruieşte un articol pentru a obţine rezultate în Google
- Ai cunoştinţe despre cum se contruieşte un articol pentru a obţine rezultate în Facebook

Primeşti puncte în plus dacă ai cunoştinţe despre:

- editare foto (Photoshop) – nivel începător;
- editare video – nivel începător;
- strategii de promovare pe platformele de social media: Facebook, YouTube şi Instagram;
- metricii şi dimensiunile din platformele de monitorizare a traficului;

Descrierea jobului

- Identifici subiecte, redactezi şi publici articole pe www.antena3.ro;
- Promovezi articolele publicate în platformele de social-media, Facebook şi YouTube.

Redactor online pentru www.antena3.ro  -  Antena 3

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles