Publicat 13 Feb 2017 | Reactualizat 27 Feb 2017 | Expiră 16 Mar 2017

REDACTOR ONLINE - UNICA.RO

1 post

Criterii de selecție

  • Peste 2 ani experiență în Jurnalism / Editorial

Candidatul ideal

- 2+ ani de experienta in jurnalism online;
- Cunoasterea excelenta a limbii romane;
- Exprimare clara/coerenta;
- Cunostinte de SEO si Social Media;
- Competentele digitale avansate (Google Analytics, Adobe Photoshop, programe de editare video) - constituie un avantaj;
- Capacitatea de selectie si de potentare a stirilor;
- Capacitatea de a asigura un flux de stiri zilnic, cu un minim de 5 materiale/zi;
- Capacitatea de a face sinteze/analize/comentarii;
- Creativitate;
- Absolvent/a Litere/Jurnalism/Comunicare/Psihologie/Filosofie;
- Limba engleza – nivel avansat este un avantaj;

Descrierea jobului

Activitatea de zi cu zi presupune cel putin urmatoarele activitati:

- Administrarea site-ului www Unica.ro;
- Crearea si incarcarea de continut pe site (texte, advertoriale, imagini, video etc.);
- Propunerea de subiecte pentru articole interesante;
- Redactarea de articole/materiale pe subiecte ce se potrivesc cu profilul site-ului;
- Administrarea paginii de Facebook (incarcarea si promovarea de content, interactiunea cu cititorii/vizitatorii, moderarea comentariilor etc.);