Publicat 11 Iun 2019 | Reactualizat 11 Iul 2019 | Expiră 12 Iul 2019

Redactor - limba engleză/ Redactor limba română

2 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- 3 ani experiență în cadrul unei edituri/ învățământ;
- Pentru postul de redactor de limba română sunt necesare cunoștințe solide de limbă și literatură română;
- Pentru postul de redactor de limba engleză sunt necesare cunoștințe solide de limba engleză (scris-vorbit) - C1/C2;
- Limbile franceză, spaniolă sau germană (scris-vorbit) constituie un avantaj;
- Cultură generală;
- Operare PC: Word si Excel - nivel avansat;
- Absolvent al Facultății de Limbi Străine sau al Facultății de Litere.

Descrierea jobului

- activități specifice muncii de redactor-editor;
- editare, corectură și redactare de materiale în limba engleză și română;
- urmărirea și coordonarea proiectelor de autori;
- coordonarea relației autor - editura - tehnoredactor.

Ne îngrijim cărțile cu un talent demn de The League of Extraordinary Gentlemen. Râdem mult, ca la un roman de Jerome K. Jerome. Seara ieșim în oraș la o bere să mai povestim, ca nu ne-am mai văzut de mult. Urmărim tot ce se întâmplă în mediul editorial din România cu pasiunea și loialitatea cu care tații noștri urmăresc meciurile echipei favorite. Numai modestia ne mai lipsește. Și tu.

Expirat
Redactor - limba engleză/ Redactor limba română  -  Editura Booklet