Publicat 14 Mai 2019 | Reactualizat 11 Iun 2019 | Expiră 14 Iun 2019

Redactor/Corector carte pentru copii

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

• Stăpâneşte perfect subtilitățile limbii române.
• Cunoaște foarte bine limbile engleză și franceză.
• Găsește cu ușurință greșelile dintr-un text.
• Are talent la scris.
• Știe să verifice o informație.
• Este o persoană meticuloasă și dornică să învețe.

Descrierea jobului

Viitorul nostru coleg va trebui:
• Să redacteze manuscrise, verificând informațiile și șlefuind exprimarea.
• Să verifice, în cazul traducerilor, dacă s-au respectat structura și stilul textului original și să rescrie pasajele neconforme.
• Să realizeze documentarea pentru proiectele de creație.
• Să creeze texte originale, pe baza documentării sau a indicațiilor primite în ședințele de creație.
• Să corecteze textele din punct de vedere gramatical și ortografic.
Oferim un mediu de lucru stimulant și creativ, în care se pune preț pe contribuția fiecărui membru al echipei, precum și sporuri de vechime în cadrul companiei.

Grupul de firme Printco-Editura Gama cuprinde două companii: tipografia Printco (www.printco.ro), specializată în producţia de tipărituri publicitare şi ambalaje, şi Editura Gama (www.edituragama.ro), cu peste 20 de ani de experiență în publicarea cărţilor pentru copii.
Credem în investiţia continuă în calitate, fie că este vorba despre servicii, produse, tehnologii, mediu de lucru, oameni sau relaţiile cu aceştia. Credem în atenţia la detalii şi în cinste. De aceea, grupul de firme Printco-Editura Gama investeşte la fel de mult atât în calitatea umană a angajaţilor şi în calitatea mediului în care aceştia lucrează, cât şi în pregătirea lor profesională, aceste trei elemente fiind considerate baza unei relaţii de calitate atât în interiorul companiei, cât şi între aceasta şi clienţi. Suntem principiali, inovativi, atenţi si corecţi.
Grupul de firme are 150 de angajaţi, cu peste 20 ani de experienţă pe piaţa naţională, şi realizează o cifră de afaceri de 5 milioane de euro/an.
Sediul companiilor este în Iaşi.

Expirat
Redactor/Corector carte pentru copii  -  Editura Gama