Publicat 23 Oct 2019 | Reactualizat 19 Nov 2019 | Expiră 22 Nov 2019

Redactor coordonator

2 posturi

Criterii de selecție

  • Peste 3 ani experiență în Educatie / Training / Arte, Tipografii / Edituri, Jurnalism / Editorial

Candidatul ideal

- 3 ani experiență în domeniul editorial/ învățământ, într-un post de coordonare;
- cunoștințe solide de limba română;
- cunoștințe solide de limba engleză sau franceză (scris-vorbit) - nivel C1/ C2;
- cunoașterea limbilor spaniolă sau germană (scris-vorbit) constituie un avantaj;
- cultură generală;
- operare PC: Word si Excel - nivel avansat;

Descrierea jobului

- coordonarea activității din departament;
- gestionarea și delegarea resurselor umane și materiale alocate proiectelor educaționale;
- coordonarea relației autori - editura - colaboratori externi;
- activități specifice muncii de redactor-editor;
- editare, corectură și redactare de materiale în limba engleză și română;

Ne îngrijim cărțile cu un talent demn de The League of Extraordinary Gentlemen. Râdem mult, ca la un roman de Jerome K. Jerome. Seara ieșim în oraș la o bere să mai povestim, ca nu ne-am mai văzut de mult. Urmărim tot ce se întâmplă în mediul editorial din România cu pasiunea și loialitatea cu care tații noștri urmăresc meciurile echipei favorite. Numai modestia ne mai lipsește. Și tu.

Redactor coordonator  -  Editura Booklet

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles