Recrutor

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Ne poti ajuta sa gasim colegi noi atunci cand este nevoie? Credem ca poti face asta cu success daca:
  • Ai cel putin 2 ani de experienta in recrutare
  • Cunosti si explorezi cu succes canalele de recrutare precum platforme dedicate, retele sociale, targuri de joburi sau orice alte mijloace relevante
  • Ai abilitati foarte bune de comunicare, esti organizat(a) si ai o atitudine proactiva
  • Nivelul tau de Engleza este minimum B2
  • Esti entuziast(a)
  • Apreciezi o atmosfera profesionista, dar prietenoasa

Descrierea jobului

  • Identificarea celor mai potrivite si relevante canale de recrutare
  • Postarea anunturilor pe canalele dedicate
  • Urmarirea, selectarea si shortlist-area aplicantilor in functie de profilul candidatului potrivit
  • Stabilirea interviurilor
  • Participarea la interviuri
  • Mentinerea bazei de date cu detalii despre candidate
  • Comunicarea constanta cu managerii si coordonatorii de echipe privind nevoile de recrutare
  • Implicarea in alte activitati ce tin de HR

Beneficii
  • Beneficii financiare corelate cu responsabilitatile jobului
  • Lucrul alaturi de o echipa de profesionisti
  • Oportunitati de dezvoltare profesionala
  • Training corelat cu responsabilitatile postului

INTERNATIONAL HOUSE este una din cele mai prestigioase institutii educationale din Marea Britanie , cu sediul la Londra , creatoarea standardelor de predare a limbii engleze la nivel mondial.
INTERNATIONAL HOUSE este in acelasi timp liderul cursurilor de engleza pentru afaceri din Romania

Web: www.ih.ro , www.ihworld.com

DE CE RECRUTAM ?
INTERNATIONAL HOUSE se extinde continuu.
INTERNATIONAL HOUSE investeste permanent in capitalul de resurse umane.

Proiectele in curs de desfasurare si cele viitoare vor oferi angajatilor oportunitatea de a avea acces la dezvoltare profesionala continua si de a face parte dintr-o companie de TOP care deserveste la randul ei companii de TOP din toate sectoarele de activitate.
Publicat 27 ian. 2022 Reactualizat 24 feb. 2022 Expiră 26 feb. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos