Publicat 21 Feb 2021 | Expiră 23 Mar 2021

Recrutor

1 post

Criterii de selecție

  • Peste 2 ani experiență în Resurse umane / Psihologie

Candidatul ideal

Studii:
-absolvent/a a unei forme de invatamant superioare;
Aptitudini:
-inteligent/a (gandire analitica si strategica, gandire logica, memorie);
-capacitate de organizare a timpului, sarcinilor si locului de munca;
-capacitatea de a respecta termene limita;
-capacitatea de a se concentra pe realizarea mai multor sarcini in acelasi timp;
-atentie catre detalii;
-placere si abilitate de a invata lucruri noi;
-dorinta de dezvoltare personala si profesionala;
-se exprima clar, ferm;
-spirit de echipa.
Atitudine:
-prezenta agreabila, atitudine pozitiva, tinuta profesionala;
-rabdare si amabilitate;
-flexibil/a, corect/a;
-diplomat/a;
-initiativa.
Cunostinte:
-operare PC: MS Office – nivel ridicat. Navigare internet;
-limba engleza scris si vorbit – nivel ridicat;
-negociere;
-persuasiune;
-diplomatie.

Descrierea jobului

Nevoia de personal este permanenta, fiind un deficit de personal calificat in sectorul nostru.
Postul are in vedere intreaga activitate de recrutare, insemnand si pregatirea materialelor, organizarea distribuirii lor, organizarea si desfasurarea campaniilor de recrutare, planuri, strategii, etc.
Raritatea specialistilor ne impinge spre head-hunting dar ne bazam mult si pe cresterea organica: angajati care aduc alti oameni in echipe. Vom discuta in detaliu ce functioneaza si ce nu. Cert este ca acest post se alatura celorlalte posturi care trebuie sa urmareasca ca Minerva Navis sa aiba avantaje competitive, sa propuna si sa caute solutii, pentru a facilita rezultate deosebite.

Candidatul trebuie sa fie flexibil, disponibil pentru munca suplimentara, uneori, in weekend.
Pe langa recrutare, in masura in care este timp, persoana angajata va oferi sprijin Managerului R.U. in alte activitati, pe care Managerul are dificultati sa le acopere.

Activitatea se va desfasura la sediul societatii, in Tulcea, la biroul societatii de pe platforma santierului naval VARD Tulcea si pe teren, in cautarea fortei de munca.

Salarizare:
-parte fixa: intre 4000 si 5000 lei;
-parte variabila: comision pentru fiecare recrut;
-o masa la pranz;
-cazare, daca este cazul;
-masina de servici, cu toate costurile acoperite.
Nu ne dorim sa limitam salariul, de aceea sta in mana angajatului cati bani incaseaza lunar, astfel incat sa existe motivatie.
Perioada de proba: 1-3 luni.

Activitatea noastra este constructii navale la Tulcea si in strainatate.
Suntem o echipa de conducere tanara, foarte dinamica si focusata pe expansiune/cresterea cotei de piata, dar si pe o calitate inalta a serviciilor.
Valorile noastre sunt:
-Excelenta;
-Reciprocitate;
-Investitie in oameni.
In prezent coordonam 200 de oameni si in acest punct Managerul R.U. are nevoie de sprijin pentru recrutare. In business, ceea ce a functionat la 100 de angajati, nu mai functioneaza la 200 si asa mai departe. Practic trebuie sa ne reconstruim, sa marim structura societatii, sa atragem oameni ambitiosi, care sa se regaseasca in valorile noastre.

Recrutor  -  S.C. Minerva Navis S.R.L.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles