Publicat 06 Feb 2017 | Reactualizat 06 Mar 2017 | Expiră 10 Mar 2017

Recruitment Consultant ( Recruiter )

1 post
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Filiala din Romania a agentiei PCQ Recruitment angajeaza Recruitment Consultant (Recruiter) pentru biroul din Bucuresti. PCQ Recruitment este o agentie de recrutare asistenti medicali generalisti pentru Marea Britanie si Irlanda. Cautam persoane inteligente, entuziaste, orientate catre dezvoltare personala si evolutie permanenta, care sa isi doreasca sa lucreze cu oamenii.

Cerinte minime

- Dacă ai mai lucrat în domeniul recrutării sau în vânzări chiar și in nursing ești exact ce căutăm.
- Dacă engleza ta este de un nivel avansat deja ai șanse din ce în ce mai mari.
- Dacă ai o personalitate empatică, deschisă și ai abilități excelente de a lucra și înțelege oamenii tu ești omul nostru!
- Dacă mai si știi să lucrezi cu Microsoft Office și poate chiar și cu un program de CRM (ex. Bullhorn) atunci ești cu siguranță cel/cea pe care îl/o căutăm!
- Dacă îți place să lucrezi într-un mediu placut atunci tu ești viitorul nostru coleg.
- Dacă stii sa iti organizezi bine timpul și te poți adapta ușor la de sarcini noi si poti lucra eficient, dar în acealși timp ești și atent la detalii te vrem în echipa noastră.

Descrierea jobului

Ce trebuie să faci? - Elaborarea anunturilor in domeniul medical si Screeningul CV–urilor - Contactarea candidatilor (asistenti medicali) pentru programarea interviurilor. - Sustinerea interviurilor de selectie in domeniul medical - Organizarea dosarului personal al candidatului pentru intocmirea dosarului de angajare - Asistenta candidatilor si oferirea informatiilor solicitate pentru obtinerea autorizatiilor de libera practica - Implementarea si desfasurarea proceselor de recrutare si selectie - Organizarea activitatilor de promovare a ofertelor de munca - Analiza situatiei pietei fortei de munca in domeniul recrutarii si selectiei de personal; - Intocmirea rapoartelor si evidenta lor, apoi raportarea catre Managerul de birou - Să asculți activ și să înțelegi din mers, să pui întrebările care sunt necesare când și cui trebuie. - Să fii un negociator bun și să încerci să fii reconciliant. - Folosind logica și atenția trebuie să identifici plusurile și minusurile, soluții alternative si concluziile și ale abordării problemelor. - Să identifici probleme complexe și să treci în revistă informații care să dezvolte și să evalueze opțuni pentru imlementarea soluțiilor. - Nu în ultimul rând acțiunile tale trebuie să se coordoneze cu ale colegilor din celelalte birouri dar și să decizi ce sume se vor cheltui pentru ca obiectivele să fie duse la îndeplinire. Ce îți oferim? • Mediu de lucru plăcut și foarte prietenos. Simțul umorului este un „must” la noi în echipă. • Oportunități de training si specializare (CPD) • Oportunități de dezvoltare personală și profesională într-un mediu de lucru dinamic și motivat de rezultate. • Salariu atractiv • Bonusuri • Teambuilding anual cu toate office-urile la HQ nostru din Dublin. • Birou central – 7 minute de mers de la stația de metrou Piața Unirii.

PCQ Recruitment este una din companiile de top din domeniul recrutării asistenților medicali din Europa și nu numai pentru clienții noștri din Irlanda și Marea Britanie. Compania își are sediul în Dublin, Irlanda, iar echipa sa are o experiență în recrutare de peste 10 ani.
Spunem că suntem diferiți datorită valorilor care ne reprezintă. Așa cum spune și denumirea companiei noastre – Person Centred Quality – ne remarcăm prin contactul foarte strâns și transparent simultan cu candidații și cu clienții noștri.

Hai sa discutam despre viitorul tau. Aplica acum!

Expirat
Recruitment Consultant ( Recruiter )  -  PCQ Recruitment