Publicat 22 Oct 2020 | Reactualizat 10 Nov 2020 | Expiră 22 Nov 2020

Recruiting Specialist

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Se caută specialist în recrutare pentru un proiect de selectare şi recrutare de personal sanitar pentru Germania (asistenţi medicali generalişti) care se derulează în mai multe centre din țară (acoperire națională).
Specialiștii îşi desfăşoară activitatea part-time sau full-time, home-based sau office-based. Aceste aspecte se vor hotarî în urma interviului.

Cerinţe:
- studii de specialitate și neapărat EXPERIENȚĂ ÎN DOMENIU,
- bune abilităţi de comunicare, organizare și prezentare,
- răbdare, seriozitate, punctualitate, entuziasm, creativitate, diplomație,
- bune abilităţi de comunicare, relaționare și organizare,
- bune abilități de a utiliza calculatorul (Mocrosoft Office - Excel, Internet, motoare de căutare, rețele de socializare, CRM)

Descrierea jobului

Responsabilităţi:
- identificarea candidaților potențiali și selectarea acestora pentru cursuri de germană, telefonic, via e-mail sau on-line,
- organizarea de scurte interviuri telefonice sau prin Skype pentru definitivarea listelor de candidați (asistenți medicali)
- prezentarea serviciilor firmei,
- administrarea listelor de candidați potențiali și finali,
- identificarea strategiilor și canalelor de recrutare adecvate,
- comunicarea cu firma de marketing și specialiștii IT,
- raportări lunare.

Beneficii:
- remuneraţie motivantă,
- posibilitatea bonusurilor,
- posibilitatea de a-și organiza singur programul,
- posibilitatea de a învăța limba germană gratuit,
- lucrul într-un proiect serios, cu acoperire naţională şi o durată de viaţă îndelungată,
- posibilitatea de a cunoaște un domeniu economic foarte activ în prezent.

Suntem o companie de recrutare și formare lingvistică de personal medical calificat, avem peste 18 de ani de experienţă în domeniu şi am integrat cu succes peste 7000 de asistenţi medicali generalişti în numeroase structuri sanitare din Italia, Germania și Elveţia, dintre care peste 1000 în Germania. Din 2009 oferim exclusiv locuri de muncă în Germania pentru asistenţi medicali generalişti şi urmărim ca în viitorul apropiat să revenim pe piaţa muncii din Elveţia.

Expirat
Recruiting Specialist  -  Openjob Line S.R.L.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles