Recruiter teren

NEPTUNE RH SRL - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere

Candidatul Ideal

Neptune RH Romania, filiala a Nepthune RH Franta, agentie de recrutare si plasare a fortei de munca, cauta pentru biroul din Bucuresti un nou coleg/noua colega cu atributii de Recruiter de teren.

Ce cautam:
  • Persoana dimanica, autonoma
  • Experienta in domeniul recrutarii: 2-3 ani, cu 1 an minim de lucru cu blue collar
  • Permis de conducere valabil
  • Cunoasterea limbii franceze reprezinta un avantaj

Descrierea jobului

Recruiterul va avea ca principale sarcini:
  • Identificarea profilelor pentru care exista cerere din partea clientilor din Franta (blue collar, domeniul constructiilor si agro-alimentar)
  • Conceperea de anunturi si postarea acestora pe platformele dedicate
  • Sourcing si triere de CV-uri
  • Contactele initiale si conducerea interviurilor cu potentialii candidati
  • Deplasari punctuale in tara pentru identificarea unor pool-uri de candidati (frecventa-aprox 2 zile/saptamana)
  • Respectarea sarcinilor trasate, reporting periodic catre superiorul ierarhic
Ce oferim:
  • Pachet salarial atractiv (negociabil in functie de competente)
  • Bonuri de masa
  • Asigurare medicala
  • Masina de serviciu (Volkswagen Tiguan) pentru deplasari profesionale
  • Card de combustibil si pentru acoperirea cheltuielilor de cazare
  • Prima de Craciun si Pasti
Te asteptam sa faci parte dintr-o echipa de exceptie !

Neptune RH est un cabinet de conseil en ressources humaines spécialisé dans le recrutement d’experts, de cadres et de dirigeants depuis 2002.

Accompagnement des candidats, mobilité professionnelle (outplacement), coaching personnalisé, management de transition, solution à court terme, recrutement, chasse de tête, découvrez nos prestations sur mesure.
Publicat 13 oct. 2021 Expiră 12 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos