Recruiter Tehnic

Tipul job-ului
Salariu 3000 - 5000 RON
Limbă străină
Permis conducere

Candidatul Ideal

SilverBack lucreaza in sectorul european al construcțiilor cu echipele noastre gestionate de forță de muncă calificată și personal profesionist. Apropiindu-se de cea de-a 10-a aniversare în afaceri, SilverBack are o experiență vastă în sprijinirea proiectelor și clienților din Europa și Irlanda pentru a-și extinde și a-și atinge obiectivele de recrutare pe parcursul ciclului de viață al proiectelor, pentru a-și oferi clienților.

Căutăm un specialist în recrutare tehnica cu experiență care să se alăture echipei noastre.

Descrierea jobului

Responsabilitati

-Crearea si postarea anunturilor de recrutare utilizand diverse canale de comunicare;
-Selectarea CV-urilor in functie de profilul candidatului si cerintele postului; programarea interviurilor;
-Realizarea/conducerea interviurilor (face to face/Skype/telefonic);
-Organizarea si desfasurarea procesului de testare a candidatilor;
-Sprijina noii angajati pentru a deveni complet integrati prin adaptarea si aplicarea proceselor de Onboarding/Induction;
-Asigura administrarea bazei de date cu candidati;
-Deplasari in teritoriu in functie de nevoile de recrutare;
-Asigura o buna colaborare cu toate departamentele companiei.

Calificare și experiență

-Cunoștințe în MS Office;
-Experienta minim 1 an in domeniu;
-Mai mult decât orice, SilverBack caută candidați ambițioși care să contribuie la succesul companiei.

Competențe necesare

-Organizare si mare atentie la detalii;
-Abilitatea de a gestiona și prioritiza un număr de sarcini simultan;
-Fluent in engleza. Orice alte abilități lingvistice vor fi binevenite;
-Adaptabilitate/Flexibilitate;
-Dorința de a îmbrățișa noi culturi.

Established in 2012, SilverBack is based in Dublin, Ireland. As our business has evolved, SilverBack’s focus is on supporting mission-critical and other time-sensitive projects throughout Europe. SilverBack’s managed teams of electrical, mechanical, and construction workers, either working under our client’s control or independently have made a very positive impact on our clients. From the beginning, SilverBack has worked continuously throughout Norway, Sweden, and Denmark and has built a substantial track record throughout the Nordics. In recent years, SilverBack has broadened our geographic reach and now has structures that allow us to operate throughout most of Northern and Central Europe. SilverBack has subsidiary companies and offices in the UK, Poland, Denmark and Romania. Through our project support, flexibility and responsiveness, SilverBack has grown to become a valued resource supplier to many of the largest electrical, mechanical and construction contractors currently building mission-critical projects.

Publicat 28 apr. 2022 Reactualizat 26 mai 2022 Expiră 28 mai 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos