Publicat 07 Mai 2019 | Reactualizat 22 Mai 2019 | Expiră 06 Iun 2019

Recruiter - Sibiu & Bucuresti

2 posturi

Candidatul ideal

  • Absolvent studii superioare;
  • Abilitati foarte bune de organizare, comunicare, prezentare şi relaţionare;
  • Capacitatea de gestionare eficienta a timpului si a prioritatilor;
  • Abilitati de lucru în echipa;
  • Cunostinte avansate pachet MS Office;
  • Cunostiinte medii de limba engleza.

Descrierea jobului

  • Recrutarea si selectia candidatilor in functie de cerintele postului si profilul candidatilor;
  • Dezvoltarea surselor existente si identificarea de noi surse de recrutare si selectie de personal;
  • Contactarea candidatilor si sustinerea interviurilor cu acestia;
  • Administrarea si mentinerea bazei de date a candidatilor implicati in procesele de recrutare din companie;
  • Informarea candidatilor cu privire la rezultatul procesului de selectie;
  • Asigurarea suportului in cadrul companiei cu privire la procesul de recrutare si evaluare interna a angajatilor;
  • Monitorizarea pietei de munca din Sibiu / Bucuresti.

CGS este o companie americana de outsourcing, care detine unul dintre cele mai mari centre de suport de pe piata din Romania. CGS se afla in primele 15 cele mai bune companii din lume din domeniul sau de activitate. In acelasi timp, portofoliul nostru de clienti include companii din Top Forbes 500, precum si firme europene de top.

www.cgsinc.com

Aflati mai multe despre politica de confidențialitate CGS cu privire la prelucrarea datelor dumneavostra personale : http://romania.cgsinc.com/wp-content/uploads/2018/05/CGS-GDPR-Candidate-privacy-policy-RO.pdf

Recruiter - Sibiu & Bucuresti  -  Computer Generated Solutions Romania SRL