Recruiter Personal

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu 700 - 1100 EUR
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Excelente abilitati interpersonale si capabil sa comunice eficient.
  • Concentrat pe rezultate si orientat spre obiective.
  • Profesional, intuitiv si analitic in abordarea problemelor si proiectelor.
  • Capabil sa conduca propria activitate fara a fi microgestionat.
  • Abilitatea de a lucra sub presiune si a respecta termenele limita
  • Mentinerea celui mai inalt nivel de comunicare cu clientii in toate fazele procesului de recrutare.
  • Engleza mediu-avansat - Rolul presupune interactiunea cu parteneri din Asia
  • Experienta anterioara in recrutare de personal constituie un avantaj

Descrierea jobului

RESPONSABILITATI
  • Mentinerea colaborarii cu agentiile de recrutare partenere din Asia
  • Realizeaza end-to-end tot procesul de recrutare si selectie
  • Selecteaza candidatii pe baza cv-urilor si video-rilor, in functie de profilul candidatului si cerintelor postului
  • Inregistreaza candidatii in software-ul companiei si completeaza toate aspectele relevante
  • Raspunde prompt si eficient atat la solicitarile clientilor, cat si la solicitarile agentiilor din Asia – prin e-mail sau alte mijloace adecvate de comunicare
  • Pregateste rapoarte zilnice, saptamanale si lunare
  • Rezolva aspecte legate de sosirea personalului Asiatic, precum si alte aspecte administrative

Ce oferim ?
  • Un cadru dinamic si motivant de dezvoltare personala si profesionala intr-o echipa tanara si intr-un domeniu in plina dezvoltare
  • Oportunitati de invatare la locul de munca si dezvoltare in cariera
  • Asigurare medicala privata
  • Bonuri de masa
  • Laptop, telefon ;
  • Iesiri impreuna cu colegii din companie.

Din dragoste pentru oameni și din dorința de a ajuta companiile românești, International Work Finder rezolvă nevoia de forță de muncă necalificată și calificată cu care România se confruntă în urma exodului angajaților din ultimii ani.

Echipa noastră este formată din profesioniști cu o bogată experiență în identificarea omului potrivit la locul potrivit. În acest context, International Work Finder reprezintă o oportunitate pentru toate acele companii românești care își doresc angajați loiali, educați într-un sistem care respectă omul și meseria sa – sistemul de educație asiatic.

Recrutăm resurse umane din Nepal, India, Vietnam, Sri Lanka și alte piețe emergente în următoarele domenii de activitate: construcții, HORECA, agricultură, producție, curățenie, menaj, FMCJ, SPA, grădinărit, îngrijire.

Publicat 17 mai 2022 Expiră 16 iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos