Recruiter/Active Sourcer in Germania

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Studii
Salariu 2000 - 2500 EUR
Limbă străină
Permis conducere

Candidatul Ideal

  • Experienta pe o functie similara minim 1 an, reprezinta avantaj
  • Fire deschisa, creativa si comunicativa
  • Dorinta de munca, implicare si entuziasm
  • Cunostinte avansate de limba germana - se va testa
  • Cunostinte de limba engleza, reprezinta avantaj
  • Permis de conducere, cat B

Descrierea jobului

  • Organizeaza si coordoneaza procesul de recrutare si selectie al candidatiilor pentru pozitiile vacante, utilizand canale de recrutare adecvate si cai creative
  • Pregatirea si implementarea pe teren a campaniilor de recrutare
  • Se ocupa de gestionarea si intocmirea documentelor de evidenta a personalului angajat
  • Realizarea de profile si mentinerea legaturii cu candidatii pe tot parcursul procesului de recrutare
  • Identificarea de surse de candidati / Active Sourcing
  • Contactarea proactiva si intervievarea candidatilor
Beneficii:
  • pachet salarial peste nivelul pietei;
  • evenimente corporate;
  • ajutor din partea noastra la primii pasi in Germania, cat si la perfectionarea cunostintelor de limba germana;
  • formari si traininguri interne;
  • program de mentoring direct.

Prima liga în transport și logistică: îndeplinirea acestei cerințe este obiectivul zilnic al afacerii familiale Elflein, fondată în 1932. Tendința inovatoare și orientarea consecventă a clienților în dezvoltarea și realizarea conceptelor de transport și logistică reprezintă piatra de temelie a dezvoltării corporative cu succes.

Cu know-how și cea mai înaltă calitate, oferim partenerilor noștri soluții logistice personalizate pentru sectoarele auto, hârtie și produse alimentare. Pe măsură ce compania continuă să crească, căutăm să ne consolidăm departamentele in intreaga companie.

Publicat 26 ian. 2022 Reactualizat 25 feb. 2022 Expiră 25 feb. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos