Publicat 13 Mar 2018 | Expiră 13 Apr 2018

Receptionist/a

2 posturi
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Dacă iubești oamenii, călătoriile și distracția atunci locul tău este în echipa Pura Vida Hostels. Dacă știi limba engleză, cele mai bune locuri de vizitat și restaurante bune unde pot mânca turiștii atunci trimite-ne CV-ul și te sunăm pentru a avea o primă întâlnire.

Descrierea jobului

Recepționerul asigură de obicei activitățile de la recepție, adică locul unde oaspeții au primul contact cu hostelul sau cu orice altă instituție care oferă servicii de cazare.
Responsabilități și sarcini:
- să repartizeze camerele în funcție de cerințele și solicitările clienților,
- să îi întâmpine pe oaspeți,
- să dea sfaturi și să informeze oaspeții, inclusiv să poarte conversații în limbi străine,
- să se ocupe de plângeri și solicitările oaspeților,
- să asigure păstrarea registrului unic de intrări/ieșiri al organizației,
- să asigure activitatea de telefonie centrală a organizației,
- primește persoanele din afară și le îndrumă spre departamentele competente sau hub,
- întocmește situații sau documente la cererea superiorului direct.
Beneficii:
- întâlnești multe persoane din toată lumea și te distrezi alături de ei,
- primești tururi gratuite prin țară de la partenerii noștrii,
- înveți lucruri noi din diferite culturi,
- primești comision din rezervările făcute turiștilor care vor să meargă prin țară cu partenerii noștri,
- program flexibil,
- iei parte la multe petreceri care se țin în Centru Vechi.

Pura Vida Hostel & Bar este prima rețea independentă de hosteluri și baruri din România condusă de oameni pasionați de călătorii.

Fiecare hostel din România, fie că este din București, Cluj-Napoca, Brașov, Vama Veche sau Bucovina, are un stil unic, dar cu un punct comun: plăcerea de a trăi viața în stilul Pura Vida.

-În 2006 a luat naștere pensiunea – hostelul Dor de Bucovina care găzduiește și astăzi călătorii din întreaga lume;
-În 2012 prin deschiderea hostelului Peaches s-a extins afacerea și în București;
-În 2013, prin multă muncă și ambiție fost deschis Little Bucharest Hostel& Hub din Centru Vechi;
-În 2016 – pasiunea de a vedea centrele orașelor de la înălțime a devenit realitate prin Pura Vida Sky Bar&Hostel, acesta fiind primul hostel cu Sky Bar din Centru Vechi.

Expirat
Receptionist/a  -  Pura Vida Sky Bar